Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Antibiotikum szedés alatt gomba?

Antibiotikum szedés alatt gomba?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Olyan problémám van, hogy még augusztus vége fele felfáztam. Voltam dokinál, kaptam rá Monural-t ami segitett is, aztán minden rendben volt. Menstruációm elmúltával ismét felfázás szerű tüneteket vettem észre, majd múlthét hétfőn reggel semmi nem volt még, viszont délután szó szerint szenvedtem. Doki ismét kiírt Monural-t és elküldött vizeletvizsgálatra ahol megállapították a hugyúti fertőzést. Kaptam ra Zinnat-ot, visszamentem a tabletták végeztével kontrollra, doki azt mondta még mindig nincs rendben, kiírt még 2 dobozt. Pár napja viszont erős derékfájásom jelentkezett, +odalent diszkomfortos érzés, néha kicsit viszket, sárgás folyásom van és a ilyen fehér-darabkás(mint a radírmorzsák) valami a csiklóm körül. Lehetséges hogy ez az antibiotikumtól elkapott gomba?

Van barátom is, fogamzásgátlót szedek de a felfázásom óta nem voltunk együtt csak a hétvégén egy pár perc erejéig (bocsi a részletekért, csak hogy biztosra értsétek). Anno amikor együtt voltunk előfordult nem egy alkalommal, hogy fertőzést kaptam el, és mivel jó ideig nem voltunk együtt utána, gyanakszom, hogy tőle kaphattam el.

Kérdésem az lenne, hogy melyikre nagyobb az esély, a nagy adag antibiotikumtól lehet, vagy a páromtól kaphattam el?


2017. okt. 18. 16:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem az antibiotikum volt a ludas.A kúra végeztével vissza kell állítani a hüvely normál PH-ját.
2017. okt. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
szia, én az auqmentintól lettem gombas, igy ha kell anti mondom h azt fe se írjak, de szedtem régen fogazmazsgatlót, attól is gombas lettem.lactofeelt tudom neked ajanlani, mondjuk nem olcsó de nagyon jó cucc.
2017. okt. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat. Csak aggodok, hogy nem-e megint tole kaphattam el valamit mert elofordult mar jo parszkr es antibiotikumtol meg soha nem volt ilyesmi ezert furcsa. 1-2 napja erzem es vannak ezek.. Kezeljem canestennel vagy canesten kombival es utana a pH helyreallitas?
2017. okt. 18. 19:11
 4/4 anonim ***** válasza:
Az antibiotikum kinyírja azokat a baktériumokat is, amelyek meggátolhatnák a gomba terjedését. Ezért gyakori, hogy az antibiotikum-kúrát gombásodás kíséri.
2017. okt. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!