Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi lehet a bajom? Egyszeruen...

Mi lehet a bajom? Egyszeruen mar nem ertem

Figyelt kérdés

Kerlek titeket,ha tudtok segitsetek

Eloszor kb 13eves koromban jott elo az a problema,hogy antibiotikumos kura hatasara egy huvelyi gombas fertozesem lett.

2evig kb tunetmentes voltam.

16evesen ujra elofordult 1-2x de akkor is szedtem antibiotikumot.

Aztan most 17eves vagyok,van baratom elunk nemi eletet,de mindaddig semmi problema nem volt,mig nem kenyszerultem ujra arra,hogy antibiotikumot szedjek.

Ujra elojott elhasznaltam egy canesten combit es el is mult.

Aztan nem jott meg a fertozesre fogtam.

Most kesik kb 3hete,de nem aggodom nindig vedekezunk,nincs okom aggodni.

Ma reggelre ujra elojott ez az egesz,de volt kb egy hete pecsetelo verzesem is,de mara sem jott meg,viszont gorcsol az alhasam,es mikor pisilek picit csipo erzes.

Van egy olyan sejtesem,hogy fel is faztam,gombas fertozesem is van,es mintha meg is jott volna,de nehol veres nehol inkabb barnas folyasom van.

Szoval hogyan es mivel kezeljem?


2017. okt. 20. 20:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Mivel visszatérő a probléma, mindenképpen menj el nőgyógyászhoz, mielőtt rámegy a petefészkeidre is a gyulladás. Addig is én Lactofeel hüvelygélt használnék. Cca. 3000 Ft, patikában kapható.

[link]

2017. okt. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Ignis Subdialis ***** válasza:

Az természetes, hogy a hüvelyflóra antibiotikummal való kiirtásakor azonnal betámadnak a gombák. Ezért minden antibiotikum kúra alatt és még utána 3-4 hétig hüvelyflóra helyreállítást kell folytatni erre való hüvelyi készítményekkel (amikben csak és kizárólag probiotikum, tejsav és prebiotikum fordulhat elő, ezek közül is az első a legfontosabb, és nem szabad benne parfümnek vagy fertőtlenítő szereknek lennie). Nekem a Gynophilus jön be, mert reggel és este is lehet alkalmazni és nem sérti fel a hüvelyt, mint egyes tabletták.


Normális esetben a hüvely védelmi rendszere működésbe lép és a hüvely egészsége gyorsan visszaáll, de az antibiotikum nagy támadást jelent, ezért érdemes kitartóan támogatni hüvelyflóra helyreállítóval és esetleg intim lemosóval, de erre is érvényes, hogy ne legyen benne parfüm, fertőtlenítőszerek, csak tejsav.


A felfázásos tünet pedig leginkább e-coli eredetű a húgycsőben/hólyagban. Erre enyhébb esetben a tőzegáfonya tabletta bejön (pl. Innovita tőzegáfonya forte - 4-6 db/nap), vagy durvább esetben sokakon segített már a mannóz nevű cukorszerű fehér por vízben oldva, mert specifikusan az e-coli baktériumokra káros. Ha nem múlik, akkor a Monural antibiotikum segíthet, ez közvetlenül a pisiben fejti ki a hatását, két tasakkal kell meginni két egymást követő este, így kevésbé hat a hüvelyi baktériumflórára. Háziorvos és urológus is fel tudja írni.


Tehát ha belátásod szerint alkalmazod a leírtakat és mellette esetleg megint alkalmazol egy 3 éjszakás gombaölő kúrát Candibene vagy Canesten hüvelytablettával, akkor helyre kell jönnöd. (De egy nőgyógyász akkor is ideális lenne, csak minek szenvedj addig, amíg eljutsz hozzá.)

2017. okt. 21. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nagyom szepen koszonom a valaszokat!

Igen a nogyogyaszon sokan gondolkodtam,de valamiert nagyom visszariaszt,meg igazabol a szuleim nem tudjak,hogy a baratommal mar elek nemi eletet,es nem lenne a legjobb egy nogyogyasznal megtudni.

De a tozegafonya kapszulat szedem melle sok c-vitamint is

Tegnap este mar elkezdtem a 3napos kurat,remelem hogy segiteni fog

2017. okt. 21. 07:19
 4/5 Ignis Subdialis ***** válasza:

A C-vitamin is jó ötlet, de most hogy így mondod, a D-vitamin is segít az immunrendszernek, meg amúgy is ajánlott szedni minimum 1500 NE-t naponta, ősztől tavaszig.

A 3 napos gombaölőkúra után is tarts hüvelyflóra helyreállítást minimum 1-2 hétig egy általad választott hüvelyflóra helyreállító hüvelytablettával/kapszulával vagy krémmel.

Azt gondolom nem kell mondani, hogy a három nap során kerülni kéne a szexet.

A másik, hogy 17 évesen bármilyen orvoshoz elmehetsz egyedül, nem kell szülői kíséret se a háziorvoshoz, se szakorvoshoz, így nőgyógyászhoz sem, tehát nyilván nem tudna meg ott senki semmit a nemi életedről, a nőgyógyász számára meg nem újdonság, hogy valaki 17 évesen létesített már szexuális kapcsolatot.

2017. okt. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszodat!

Ez megnyugtato,akkor lehet elmegyek inkabb majd nogyogyaszhoz

2017. okt. 21. 22:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!