Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ki mivel küzd a felfázás...

Ki mivel küzd a felfázás ellen? Van valami hatásos módszer?

Figyelt kérdés

Rendszeresen felfázok és már nagyon elegem van belőle. Legutóbb egy hónapja történt, 2 hétig tartott. Ittam a gyógyteákat, ülőfürdőt vettem és porgyógyszert is ittam - nem jut most eszembe a neve.

Minden nap szedem a tőzegáfonya kapszulát és az együttlétek után Antivi márkájú tőzegáfonyás törlőkendőt használok. Sosem járok mezítláb, a derekam sincs szabadon. Nem viszem túlzásba az intim higiéniát, tehát már végképp nem tudom mi lehet a baj.

Két hétre elmúlt, ma megint itt van.

Évek óta megy ez minden ősszel, télen. A háziorvos nem segít. Állandóan vérvételre küld csak, majd ha ott a gyulladás a papíron, felír egy gyulladáscsökkentőt. Én beszedem, nem változik semmi. Visszamegyek, ő nem tud mást tenni.

Egyszer teljesen más miatt felkerestem a nőgyógyászom, de megkérdeztem tőle ezt is. Azt mondta, nem az ő szakterülete.

Kinek ki/mi segített? Urológus vagy nefrológus esetleg?

Már komolyan minden percben sírhatnékom van.

Csak 2012-2014 körüli ilyen jellegű kérdéseket találtam, ha van aktuális akkor bocsánat, azt is megköszönöm, ha azt linkelitek.



2017. okt. 27. 13:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mik a tüneteid de olyan nem nagyon van, hogy felfázol. A húgyúti fertőzéseket baktérium okozza. Rendszerint a coli. Ami a székletből kerül a húgycső kivezető nyílásához. A nők veszélyeztetettebbek mert rövid a húgycsövük. Férfiaknak ritkábban van ilyen bajuk. Nem lehet, hogy magadat fertőzöd? Pl

Wc papírt nem előlről hátra használod hanrm fordítva. Vagy mosakodásnál uhyan azzal a kézzel/szivaccsal mosod hátul mint elől. Vagy a párod fertőz le anális együtt lét során. Vagy volt már neki mással és évek óta coli hordozó csak neki nincsenek panaszai. Esetleg ha nem otthon mész wc-re azt a wc papírt használod ami ki van téve. Gyakran fogja meg a takarító azzal a kesztyűbel amivel a wct takarította vagy leeshetett korábban a földre. Ezeket érdemes végig gondolni és valamelyik lesz az ok.

2017. okt. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Azt elfelejtettem írni, hogy a moniral granulatum a por gyógyszer amit írtál

Ha nem akkor ezt ajánlom mert gyorsan hat mellékhatások nélkül. A tőzegáfonyát szedni folyton szerintem csak pénzkidobás.

2017. okt. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha pontosan tudod, hogy a "felfázás"-nak semmi köze a hideghatáshoz, hanem a korábban említett széklet-baktériumok okozzák a gondot, akkor lényegében megoldott a helyzet. Tangabugyit se hordjál!
2017. okt. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Tudom, mi a 'felfázás'. De a meghűlés is ronthat a helyzeten ahogy általánosságban is, úgy ebben az esetben is.

Sosem közösültünk még análisan és mindkettőnknek a másik az első és egyetlen partner. Itthon figyelek a WC papírra és a mosdó higiéniájára, napi 2 l folyadékot fogyasztok és azonnal megyek, ha pisilnem kell. Tangát nem hordok. Már rengeteg dolgot bebiztosítottam az előzőekből tanulva. És kedves 2., nem oldódott meg a problémám, de bár igazad lenne.

Köszönöm a válaszod első, a nyilvános WC-s rész elgondolkodtatott. Azt a papírt használom, amit ott biztosítanak. Ezen is változtatni fogok. A gyógyszer pedig valóban Monural volt.

2017. okt. 27. 13:40
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Bizony azzal csúnyán pórul lehet járni. Én egy fesztivál után kaptam a kitett wc papírtól olyan fertőzést, hogy egy hétif vért pisiltem 😣 A nőgyógyászhoz is érdemes elnézni hátha onnan fertőződsz még ha nincsenek is tüneteid.
2017. okt. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

És lelkileg rendben vagy, például párkapcsolati téren? Én azóta vagyok jobban, miután szembenéztem egy nagyon nagy félelmemmel és megoldottam a problémát. Pedig azelőtt 1,5 évig szenvedtem egyfolytában.


Amúgy én kb 1 hónapja a D-mannose kapszulával kezelem magam (2 db egy nap) és azóta nem jött vissza. De akkut tünetekre is jó, csak akkor 3 óránként szedtem 2 szemet, 1 nap alatt elmulasztotta.

2017. nov. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!