Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van valaki, aki spontán...

Van valaki, aki spontán felgyógyult P3, CIN1-2ből?

Figyelt kérdés

A rákszűrésem eredménye: P3, CINI-II, HPV.


A doki azt mondta, hogy ezt még nem kell műteni, 3 hónap múlva menjek vissza.

Utánaolvastam és állítólag ez az állapot még spontán gyógyulhat, van olyan, akinek sikerült?


Ha igen, mit szedtetek, változtattatok?


Én Deflagynt használok 1 hónapja.


Előre is köszönöm a válaszokat! (27 vagyok)



2017. nov. 5. 16:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Érdemben annyit tudok hozzá fűzni, hogy a húgomnak volt CIN I-es a citológiai eredménye, ill P 3-4, HPV.

Pont terhes volt, csak nem tudott róla, úgyhogy neki semmilyen kezelést nem adtak, mikor kiderült, a nőgyógyász azt mondta, hogy ha természetes úton szül, akkor spontán helyre jön. Januárban lesz 2 éves az unokaöcsém. A hugim is rendben van. Minden eredménye jó lett most is.

Annyit tudok még hozzá fűzni, hogy a CIN -I-II rák megelőző állapot. A HPV tipustól is függ, hogy mennyire jelent veszélyt a jelenléte. Rizikós csoportú e vagy nem? Ha le tudja küzdeni a szervezeted (főleg, hogy gyogyót is használsz, valószínűnek tartom, hogy le fogja! Szurkolok!) ezen erős gyulladást, akkor igen, gyógyulhat spontán. Ha nem javulsz, akkor sem fognak rögtön műteni, mert általában ilyenkor helyi kürettálást végeznek, ami azt jelenti, hogy letisztítják a "beteg" méhnyakat. Dolgozom nőgyógyászokkal, és általában ez a bevett módszer, legalábbis itt nálunk...Ha nem segít a kürettálás,ill. mostanában már alkalmazzák a "leégetés"-t lézerrel, vagy rádióhullámmal akkor műtét. De azt hiszem túl sokat mondtam így is, mert ez már tényleg akkor van, ha nincs más út.

2017. nov. 7. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, nagyon hasznos volt a válaszod!


Mi pont lombik előtt állunk a férjemmel, sajnos addig nem kezdenek el semmit, amíg nem lesz negatív a rákszűrésem, 3 hónap múlva megyek megint.


A HPV-m magas rizikójú, 31-es. :(

2017. nov. 8. 14:02
 3/3 anonim ***** válasza:
A hugomék is lombikra készültek és rossz lett az eredménye. Altatásban végezték el a szövetvételt (akkor már terhes volt, csak nem tudott róla, és nem számított rá, hisz lombik programosok voltak ill. arra készültek...) :)
2017. nov. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!