Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » HVP gyanú és P2 - mennyire...

HVP gyanú és P2 - mennyire féljek?

Figyelt kérdés
4 hete P2-es rákszűrés mellett a papíromra HVP gyanút írtak. Kaptam Floumizint, s januárban kell visszamennem. Mennyire féljek? Olvastam, hogy elsősorban az immunrendszerem kell erősíteni (és a stresszt elengednem valahogy).. Eddig, ha legyengültem, a kezemen szokott szemölcs kijönni, ha stresszes időszakom volt..
2017. nov. 23. 11:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem kell félned! Nincs semmi komoly bajod!
2017. nov. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Sunshinedoll ***** válasza:

Érdemesebb lenne egy Bethesda tesztet csinálni, a Papanicolau elég elavult.

A legtöbb szexuálisan aktív nőnek P2-es eredménye van, ami nem feltétlen utal HPV gyanúra.

2017. nov. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nyilvánvalóan nem a P2-es eredmény miatt írta rá a cytológus, hogy HPV gyanú, hanem mert HPV-re utaló elváltozásokat lát a sejtekben.


Kérdező: HPV tipizálást lenne célszerű végezni. Amennyiben magas kockázatú törzsekre pozitív, akkor a cytológiai vizsgálatok gyakoriságát 1 évről 6 hónapra kellene emelni.

2017. nov. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ja, és érdemes lenne megfontolni a HPV elleni védőoltás beadatását. Ha negatív a HPV teszt, akkor azért, hogy ne is kapd el, ha pozitív, akkor pedig azért, hogy egyrészt a többi törzs ellen védett legyél, másrészt az oltás segíti a HPV elleni immunvédekezést is, így nagyobb eséllyel küzdhető le a fertőzés.
2017. nov. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!