Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szerintetek kell kezelni...

Bogus20 kérdése:

Szerintetek kell kezelni gyógyszeresen a hüvelygombát?

Figyelt kérdés
Párszor már volt és az a tapasztalatom, hogy ha gyógyszerezek, ha nem ugyan annyi idő, míg rendbe jön, sőt volt egy korszak amikor vissza-visszatért, akkor pont hogy gyógyszeresen kezeltem... Ha nem használok kúpot, kenőcsöt nem azt jelenti, hogy tétlen vagyok, mert ilyenkor nem eszek édességet, nincs fürdés, csak zuhany, csak pamut fehérnemű.. stb..

2017. nov. 29. 18:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért szükséges hogy 1 hét után ne jöjjön ki
2017. nov. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, szükséges.

Viszont első körben szükséges kideríteni, hogy valóban gombáról van-e szó, amit hüvelykenet tenyésztéssel derítenek ki. Ugyanis a legtöbb kórokozónak hasonló tünetei vannak, könnyű összetéveszteni, illetve sokszor van kevert fertőzés. És ha megvan az eredmény és gyógyszeresen kikezelik, plusz, ha van partner és őt is, utána megtörténik a hüvelyflóra helyreállítása, akkor nem fog visszatérni a fertőzés. Tehát nincs szó arról, hogy bárminemű tapasztalatod lesz arról, hogy mi van, ha kezelik gyógyszeresen, meg mi van, ha nem, ugyanis nem lesz utána fertőzésed.

Ha visszatér nálad, akkor az pont azért van, mert nem vagy normálisan kikezelve. És maga a fertőzés mindig ott lesz, csak a tünetek múlnak el, amik aztán visszatérnek.

2017. nov. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Eddig amikor ilyen panaszom volt, mindig mentem orvoshoz, és gombán kívül más fertőzésem még nem volt. Felírta a receptet, csak nem váltottam ki mindig..
2017. nov. 29. 18:34
 4/9 anonim ***** válasza:
68%
Ezért kell járnod orvoshoz és ezért van örökké fertőzésed, mert nem váltod ki a gyógyszert és nem vagy kikezelve!
2017. nov. 29. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az utolsónak mondanám, hogy nincs örökké fertőzésem, már elmúltam harminc és még így is egy kezemen meg tudom számolni, hogy egész életemben hányszor volt. Egyszer kezeltem, akkor volt úgy hogy visszatért párszor, így eltartott 1-2 hónapig míg teljesen elmúlt.
2017. dec. 1. 14:23
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem, ha fertőzésem volt, akkor elmentem orvoshoz, aki szakszerűen megállapította a kórokozó fajtáját, arra kaptam célzott kezelést, plusz a partnerem is, a fertőzés pár nap alatt elmúlt és nem tért vissza. Tehát a gyógyulás nem vett 1-2 hónapot igénybe. Nálad meg igen. Ezért írtam, hogy igen, kell a gyógyszeres kezelést, mert azzal pár nap, ha pedig nem foglalkozol vele, akkor eltart egy darabig és állandóan előjön.
2017. dec. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Utolsó válaszoló:

Sajnos a gyógyszeres kezelés sem mindig hozza a várt eredményt. Én mindig odafigyelek a higiéniára, hogy ne fertőződjek újra. (igaz a diétát nem tartom, de igazából az orvosom se figyelmeztetett erre)

És mindennek ellenére előjött, csak úgy a semmiből és 3 hónapja keseríti az életem.. egyik gyógyszert szedem a másik után. Rendszeresen hüvely-öblítek tejsavas tabival, orális és kúpos gyógyszert is használok... és semmi.. A tünetek néha változnak. Néha rosszabb, néha jobb, néha enyhébb, utána meg rosszabb, mint valaha... Nem szedek fogamzásgátlót se mást, ami hajlamosítana rá (szénhidráton és édességen kívül)

Szóval inkább örülj, mint majom a farkának, hogy neked nem tért vissza.

2017. dec. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Szóval inkább örülj, mint majom a farkának, hogy neked nem tért vissza."

Képzeld el, hogy nekem is volt hónapokig visszatérő fertőzésem, de az egy speciális helyzet volt. Egyébként egy sima hüvelyi fertőzést a célzott gyógyszeres kezelés kezelt.

Nálam a fogamzásgátló volt az egyik ok, a másik pedig a párom húgycsőszűkülete és nagyon nehezen kikezelhető prosztatát érintő fertőzése, amit műtéti úton, illetve a hosszadalmas antibiotikum kezelések megoldottak. Tehát egyrészt a hormonok okoztak borzasztó dolgokat nálam, illetve maga a párom. Nyilván onnantól fogva, hogy óvszert használtunk és ő is kezelve volt megfelelően és én nem szedtem fogamzásgátlót, többé nem tértek vissza a tünetek.

Amúgy nálad is látok egy-két dolgot, amit nagyon nem csinálsz jól. Csináltak egyszer is hüvelykenet tenyésztést, vagy csak hasra ütésre írják fel a különböző kúpokat? Minek csinálsz hüvelyöblítést? A legrosszabb dolog! Tessék elmenni egy normális orvoshoz, aki csinál tenyésztéses vizsgálatot. Ha van partnered, akkor kézen fogva menjetek el a bőr- és nemi beteg gondozóba és kezeljenek ki mindkettőtöket. Amennyiben nincs partnered, akkor pedig téged kezeljenek ki normálisan. Magyarul ha megvan, hogy mi okozza, kezeljék ki. Ha ki vagy kezelve hüvelyflóra helyreállító készítménnyel állítsd helyre a hüvelyflórádat. Szedj vitamint, ami felerősíti az immunrendszeredet. És legalább amíg meg nem javulsz, addig tartsd meg a diétát!

2017. dec. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Illetve, amit még kihagytam, hogyha kész a kezelés, csináltass kontroll tenyésztéses vizsgálatot. Akkor fog kiderülni, hogy valóban elég volt-e a kezelés, amit kaptál.

És ne kúpokat használj, mert nem a legjobbak. Irritálhatják a hüvely nyálkahártyáját, illetve csak helyileg hatnak. Szájon át szedhető gyógyszert kérj, ami a húgyutakban is hat, ugyanis könnyen oda is eljut a hüvelyi fertőzés, illetve okoz még feljebb terjedő fertőzést-gyulladást az egész.

2017. dec. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!