Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez tényleg pcos? Fogyással...

Ez tényleg pcos? Fogyással megszűnnek a tünetek?

Figyelt kérdés
Rendszeresnek mondható ciklusom van (30-33 naposak), nincs cisztás petefészkem, van peteérésem, uh-n több alkalommal is látszott. Viszont erősen hullik a hajam, aknés az arcom és a hátam, a bőröm nagyon száraz, az államon fokozott szőrnövekedés tapasztalható, és egy év alatt híztam 15 kg-ot. Tegnap az endokrinológus azt mondta, hogy ez biztosan pcos, ha lefogyok, a tünetek megszűnnek. A nőgyógyászom viszont korábban azt mondta, hogy nem pcos. Egy rutin labor során derült ki, hogy pajzsmirigy-alulműködésem van, írtak fel Letrox-ot, és ennek köszönhetően a fogyás is beindult, korábban sajnos nem sikerült, diétával és mozgással annyit értem csak el, hogy nem híztam tovább. Viszont a hajhullás és a többi tünet megmaradt. A pm alulműködés miatt csinált nyaki ultrahangot az endokrinológus, és azt mondta, hogy Hashimoto-m van, elég ránéznie az uh képre, annyira tipikus, meg hogy majd a labor is igazolni fogja ezt. De nem ez okozza a panaszokat, hanem a pcos. Fogalmam sincs, hogy melyik orvosnak higgyek, meg hogy milyen vizsgálatokat kellene még csináltatnom, merre induljak. Az endo doki kért még egy labort, hogy anti tpo-t és anti tg-t nézzenek, ennyi. Ha sikerül leadnom a maradék súlyfelesleget, tényleg megszűnhetnek a fentebb említett tünetek? Vagy érdemes lenne további vizsgálatokat kérni? Mit kellene még nézetnem?
2017. dec. 9. 13:26
 1/1 anonim ***** válasza:
A nőgyógyász nem tudhatja biztosan hogy PCOS vagy sem , mivel ez egy endokron anyagcsere betegség . Szerteágazó tüneteket produkál . Nekem 4 év alatt 5ből 3 orvos pcora diagnosztizált , pajzsmigigyem rendben van , peteérés van, rendszeresen tele mindkét petefészkem cisztákkal már műtötték is , 6-8kg súlyfelesleg zsíros bőr haj hámlik mindenem gennyes szőrtüszőgyulladások pattanások , rosszullétek stb . Természetesen a diétával kezdtem , úgy és annyit eszem ahogy s nagykönyvben le van írva mozgok rendszeresen , minden nap legalább 3-4 bögre gyógyteát iszok , álltalában tőzegáfonya cickafark kamilla rengeteg gyümi zöldség stb. Na és a lènyeg hogy ennek ellenére ugyanúgy meg van minden fentebb leírt tünet csak nem annyira intenzíven . Én a helyedben kérnék másodvéleményt , a leletek alapján sajnos sztk-s dokihoz manapság nem éri meg elmenni , de vigyázz mielőtt hormonos gyógyszereket kezdesz szedni álltalában több kárt okoz mint hasznot.
2017. dec. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!