Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha vki nem folyamatos fogamzás...

Ha vki nem folyamatos fogamzásgátlót szed, pl 1.3napi szeretkezések után bevesz egy 72órásat, a hét 2. három napjához kapcsolódóan is bevesz egy 72órásat, & az utolsó napon mondjuk óvszert használnak a párjával. Ez mennyire viselné meg a szervezetet?

Figyelt kérdés

Vagy ha szimplán 3 naponta bevesz rendszeresen egy 72 órásat. Illetve, van olyan 72 órás, amelyiknél ez tuti nem okoz gondot? Melyik a legjobb fajta tabletta, amelyik tutira nem viseli meg a szervezetet? Mellékhatás nélküli 72 órás, vagy akár előzetesen beveendő fogamzásgátló-tabletták vannak? Csak hallottam egyszer, hogy valaki mondta a másiknak, hogy a hormonmenteseket ajánlja. Milyen tablettákat ajánlotok fogamzásgátlásra, ami nem is árt? Akár hetvenkét órás, akár rendszeres, napi szedésű.Ja amúgy valaki azt mondta, hogy nem zavaró egyébként, hogyha ott egy gumi közben, de valaki más meg mondott egy ilyet, hogy "hát, fürödni is lehet gumicsizmában" -szóval úgy valaki szerint nem zavaró, valaki szerint meg nem az igazi. Ehhez is írhattok, mert ez is érdekel, hogy mennyire zavaró, ha ott van közöttünk egy gumi. (20 elmúltam, most került kilátásba egy párkapcsolat.)


Előre is köszönöm a válaszokat.



2017. dec. 11. 14:56
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
77%

Könyörögve kérlek,ne élj nemi életet,még jó ideig.

Ez nem beszólás,hanem jó tanács.

2017. dec. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
67%
Az tök mindegy, hogy mit kérsz, ha hülye vagy, és még reklámozod is, meg fogjuk mondani.
2017. dec. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
70%

Azt javaslom, először is menj el nőgyógyászhoz, és mondd el a problémát. Az esemény utáni tabletta valóban nem állandó fogamzásgátlásra van, csak katasztrófahelyzetre, új kapcsolatnál pedig tényleg nem árt, ha eleinte óvszerrel védekeztek. Egyéni ízlés kérdése, kit mennyire zavar (én se rajongok érte nőként), de még mindig sokkal jobb, mint rettegni, hogy terhes vagy-e. Tartós kapcsolatban jó és megbízható megoldás a fogamzásgátló tabletta, 3 dologra kell ügyelni: 1. májkárosodás, trombózishajlam, dohányzás esetén rizikós ill. ellenjavallt, 2. pontosan, precízen be kell szedni, 3. hasmenéses-hányásos betegség, antibiotikumszedés befolyásolja a felszívódását és a hatásosságát, ilyenkor ajánlatos óvszert is használni.

Vannak hüvelyben használható hormonális megoldások is, pl. a hüvelygyűrű, amit havonta egyszer kell felhelyezni, kényelmes, vagy a különböző vaginális hormonmentes cuccok, pesszárium, spermaölő anyag film, szivacs, hab, krém, lágykapszula stb. formájában. Neked a méhen belüli eszköz nem játszik, 3 havi depot injekció sem, de elég széles a választék, ami rendelkezésedre áll.:-)

2017. dec. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
82%
Az agyi kapacitásodat már kielemezték a többiek, én nem részletezném. Egyetértek velük. De azért az érdekelne, hogy 3 naponta honnan lenne kb. 7 ezer forintod a 72 órásra? Az havi szinten kb. 70 ezer lenne. Kicsit luxus egy feltehetőleg 0 fizetéssel rendelkezőnek.
2017. dec. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
74%
Kiszámoltad, hogy mennyibe kerülne 3 naponta az esemény utáni? Meg nem is lehet, de számolj csak utána... Amúgy Andris, te vagy az?
2017. dec. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
75%
Nem jó az esemény utáni fogamzásgátlás. Egy fiatal ismerősöm egyszer vette be, és elpattogtak az erek a lábában. Tiszta kék lett tőle, ami már nem hozható helyre. Lórúgásnyi hormon van benne. Akkor inkább írass fel fogamzásgátlót. Egy havi adagban annyi hormon van, mint egy szem esemény utániban. Mellékhatásai is durvák lehetnek az esemény utáninak. Össze vissza fogsz vérezni tőle, és megkavarja a hormonrendszeredet. Azután lehet egy évet is várhatsz, mire el tudod kezdeni szedni a rendes fogamzásgátlót.
2017. dec. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Még nem olvastam el az utolsó kommenteket végig; nincs problémám, akkor mindenképp maradok az óvszernél; köszönöm , hogy segítettetek eldönteni a kérdést. :) Nyomkodtam a zöldeket, van, amire nem nyomtam semmit, az utóbbi kommenteket majd később elolvasom, köszönöm a hozzászólásokat nagyon
2017. dec. 11. 16:06
 18/20 A kérdező kommentje:
Elolvastam mindet,köszönöm
2017. dec. 11. 21:25
 19/20 anonim ***** válasza:
Azért még pár oldalt olvass el innen-onnan, mert ennyi infó szerintem nem elég, ha ennyire durva kérdést teszel fel. Ezt bántás nélkül mondom. Vagy kérdezhetsz itt az oldalon is.
2017. dec. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
91%

Tényleg durva, hogy ilyen szinten nem vagy képben, de igazából mivel eddig nem éltél nemi életet (legalábbis a jelek szerint), talán érthető is. Nem mindenkit mozgat meg a téma már fiatalabb korában, és nem úgy születünk, hogy ismerjük egy 72 órás vagy fogamzásgátló tabletta működését.


Én azt tanácsolom neked, hogy mielőtt belevágsz a szexbe, tényleg érdemes elolvasni sok mindent, hiszen a védekezés a teherbeesés és nemi betegségek ellen nagyon fontos.


Összegezném neked röviden:

- Védekezni fontos és KELL minden alkalommal, kivéve ha babát szeretnél vállalni.

- A 72 órás megterheli a szervezetedet, egy évben maximum 2x lehet használni, de azt is csak akkor, ha véletlen baleset történt (pl. Kilyukadt a gumi). Orvos írja fel, be kell menni hozzá, és az aktus után minél hamarabb bevenni.

- A gumi van akinek zavaró, de idegen emberekkel és a kapcsolat elején ez jó megoldás lehet, hiszen nem tudhatod, van-e bármi betegsége, amit gumi nélküli érintkezéssel elkaphatsz tőle.

- A fogamzásgátló tablettát napi rendszerességgel, közel azonos időben kell bevenni, nagyon nagyon ügyelve rá, hogy egy tabletta se maradjon ki, mert az növeli a teherbeesés kockázatát. Plusz ha antibiotikumot szedsz, hánysz vagy megy a hasad, a hatása csökken vagy elmarad, tehát kiegészítő védekezésre (pl.gumi) van szükség. Ezt is nőgyógyász írja fel.

- Vannak más fogamzásgátlási lehetőségek is, az interneten utána lehet olvasni, de talán jobb ha elmész egy dokihoz, és kikéred a véleményét.


Remélem hasznos infókkal szolgáltam. Nincs itt baj, csak még bővíteni kell a tudásodat, de te megtetted az első lépést azzal, hogy feltetted a kérdésedet.

2017. dec. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!