Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit mondjak a nőgyógyásznak?

Mit mondjak a nőgyógyásznak?

Figyelt kérdés

Nagyon hosszú lesz, de muszáj leírnom, mert már nem tudom mit csináljak, légyszíves olvassátok el. 2,5 éve kezdődött a történet, amikor a barátommal úgy döntöttünk, hogy szeretnénk egymással lefeküdni, ő is szűz volt, én is. Egy-két alkalommal szerencsétlenkedtük a gumival, nem ment, elmentem felíratni fogamzásgátlót. (amit egyébként is biztonságosabbnak tartok) Mivel itt vidéken hónapokat kell várni időpontra Budapesten mentem el egyhez (ott tanulok), aki mivel szűz voltam nem vizsgált meg, felírta a gyógyszert. Eltelt 3 hónap, és még mindig nem sikerült megejtenünk a dolgot, minden alkalommal fájdalmat éreztem, tampont se tudtam használni annyira fájt. Visszamentem a nőgyógyáshoz, elmondtam a dolgot, ő erre azt mondta próbáljak meg inni egy kis alkoholt előtte, használjunk sikosítót és újra felírta a gyógyszert. Eltelt újabb 3 hónap, még mindig nem ment, ekkor már nem mentem vissza ehhez az orvoshoz, kértem időpontot itthon anya orvosához, ahova újabb 3 hónap múlvára kaptam (közben próbálkoztunk, úgyhogy szedtem a gyógyszert, házi orvos írta fel) Elmentem az új orvoshoz, akinek mikor elmondtam a történetet az volt az első kérdése hogy hát miért nem jöttem eddig, meg minek szedtem a fogamzásgátlót... Ő megpróbált megvizsgálni, de nem tudott. Kiderült hogy túl vastag a szűzhártyám, műtéti úton kell eltávolítani. Vele csináltattam meg magán úton, jó drágáért. Igazából 3 bemetszést végeztek a szűzhártyámon, amivel elvileg megnyílt az út. utána mentem kontrollra mindent rendben talált, újra próbálkozni kezdtünk a barátommal, de továbbra sem ment. 3 hónapra a kontrollra újra elmentem, akkor rákszűrést is csinált, simán bement az a hatalamas fém eszköz is, amivel szétfeszít, egyáltalán nem fájt. Azt mondta a nőgyógyász, hogy próbálkozni kell, "használni kell" és menni fog. Ajánlotta hogy tampont is használjak, azt is használok, megy is. Ez egy éve volt. A barátomnak azóta se sikerült behatolnia. A fogamzásgátlót azóta is szedem, mert rendszeresen próbálkozunk, bízunk benne hogy egyszercsak sikerül, meg ha megemlítem a barátomnak, hogy lehet abba kéne hagynom, mert ennek így semmi értelme, neki nagyon nem tetszik az ötlet. És valóban ilyen problémák mellett jobb hogy nem kell még más fogamzásgátló eszközökkel is bajlódni közben... Az az igazság ő se áll mindig teljesen, és ha igen akkor is nagyon gyorsan lelankad. Én nem tudok olyan gyorsan teljesen felizgulni, amilyen gyorsan ő le is lankad... És ha el is jutnánk odáig hogy már ott van tényleg a "bejáratnál" egyszerűen olyan szűk vagyok hogy nem megy be. Egy ujja simán felfér, de két ujj (jó vaskos ujjai vannak az igaz)már fájdalmat okoz úgyhogy full nedves vagyok, és még sikosítót is tesz rá. Érzi hogy van egy szűkebb keresztmetszet, ahol nem megy át, és az nekem fáj, egy gyűrű szerű dolog.

Most megyek vissza nőgyógyászhoz és már nem tudom mit mondjak neki. A legutóbb már azt mondta minden rendben van velem, teljesen egészséges vagyok, úgyérzem ő már nem tud semmit tenni ennek érdekében, és félek ha elmondom hogy még mindig nem sikerült a dolog, akkor lecsesz hogy miért nem mentem korábban (fél év után kértem idpontot amire végül nem tudtam elmenni, akkor kértem újat és mostanra kaptam... 3 hónap a várakozási idő), meg félek hogy nem írja fel a fogamzásgátlót és akkor még nehezebb helyzetbe kerülünk. Ugyanakkor attól is félek, hogy vizsgálatkor látni fogja hogy nem jár bennem rendszeresen vastagabb dolog és rákérdez... akkor meg nagyon ciki hogy nem szóltam előre... Egyszerűen már nem tudom mit csináljak... Legszívesebben nem szólnék semmit, csak hogy éves vizsgálatra jöttem, írja fel és megpróbáljuk megoldani a barátommal a dolgot. De félek hogy látni fogja hogy mi van. Vagy mondjam csak azt hogy továbbra is fájdalmat okoz a szex?


A végső kérdésem így az lenne, hogy egyrészt mit tennétek a helyemben? Másrészt látja-e a nőgyógyász hogy milyen gyakran /jár-e egyáltalán az emberben "fasz"?


(ha ez számít a barátom átmérője 4,4 cm,

és tudom felnőtt létemre úgy hangzok mint egy óvodás de kétségbe vagyok esve)


A válaszokat nálam idősebb, tapasztaltabb emberektől várom.

22/L



2017. jan. 22. 18:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nem egyszerű a történeted, nagyon szerencsés vagy, hogy a barátoddal kitartotok egymás mellett és ekkora türelemmel vagytok. Én úgy gondolom - bár szakember nem vagyok egyelőre -, hogy a problémád már kevésbé testi eredetű, mint lelki. Valószínűleg az első hónapok kudarcélményei és a fájdalom az, ami ma kiváltja a hüvelyedből a rugalmatlanságot, hogy nem akar kitágulni. És ez az oka annak is, hogy a barátod nem mindig izgul fel kellően, ő is aggódik, fél, hogy nem fog sikerülni stb.

Szóval szerintem a nőgyógyász ezen már nem tud segíteni, hiszen ha szervi akadálya nincs az együttléteknek, akkor bizonyára pszichés a probléma. Én felkeresnék egy szexuálpszichológust.

2017. jan. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom,hogy van ez a problémád. Nem gondoltál még arra,hogy lehet vaginizmusod van?

Simán mondhatod,hogy éves vizsgálatra jöttél és gyógyszert iratsz fel,a nőgyógyászt nem érdekli,hogy tágít-e téged fsz vagy nem. Nem is látja,hogy milyen gyakran jár benned,csak hogy tág vagy vagy szűk.

Próbáld meg tágítani magad,lehet már kapni nagyszerű vibrátorokat,ha gyakran használod akkor segítene.

sok sikert!

2017. jan. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
2017. jan. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat! Utána olvastam már a vaginizmusnak, és nem gondolnám hogy annyira súlyos lenne a helyzetem, mivel tudom akaratlagosan irányítani az izmaim, azaz el tudok lazulni, de úgy is fáj amikor ahhoz a ponthoz ér. Már mi is pszichológuson gondolkoztunk, csak még nem vettük rá magunkat, hogy írjuk is egynek...

Őszintén már a vibrátor is eszünkbe jutott, néztem a méreteiket.. és hát azok a közelébe se érnek a barátoménak... (2,5-3 centi között vannak azok amikre még azt mondom hogy ennyi pénzt hajlandó vagyok rá kiadni), de lehet egy ilyen jó kiindulás lenne legalább..

Már amúgy mindig odakészítettünk különböző tárgyakat is, hogy megpróbáljuk azzal... de nem vitt rá a lélek hogy bármilyen eszközt oda dugassak... (természetesen gumit húzva rá, hogy fertőzést ne okozhasson de akkor is...)

Szerintem csak jelezni fogom a nőgyógyásznak hogy még mindig fájdalmat okoz, de nem fogom konkrétan azt mondani hogy még mindig nem ment be egyáltalán...

2017. jan. 22. 18:31
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

És nem tudsz felkeresni egy teljesen független magánnődikit?Elvinnéd a korábbi leleteid és mindent elmondanál neki,amit ide leírtál.

Ha szerinte sincsen semmi akadálya ,akkor ne haragudj,de szerintem a barátod a balfék.

Meg nekem az sem túl szimpatikus,hogy elvárja,hogy 2,5 éve szedd a hormont,annak ellenére,hogy nem is kell és nem szeretnéd szedni,vagy nem vagy benne biztos.

Tudom nem párkapcsolati tanácsot kértél, de annyit tudok mondani,hogy az első barátom nekem sem tudta elvenni úgymond a szüzességem, nem írnám le,de mi is sokat szerencsétlenkedtünk és nem ment.Magamban kerestem a hibát.

Aztán érdekes módon szétmentünk és a következő férfival első alkalommal sikerült a szex,nem volt semmi probléma, nyilván kicsit fájdalmas volt,de ennyi, jó élmény volt és elsőre sikerült..Az első barátommal meg több hónap után sem..Úgyhogy simán lehet,hogy a pasiddal is baj van, te is írod,hogy nem áll annyira neki,meg balfék használni a gumit is ..Az én exem is ugyanez volt.

Ne érezd sértésnek,de én átgondolnám ezt a dolgot,hogy nem -e az ő hibája? Ha az orvos szerint már semmi bajod és nem is fáj a több ujjal izgatás stb akkor csak a sráccal van a baj.

2017. jan. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
A barátommal már együtt élünk, és ezen kívül minden téren tökéletesen összeillünk, szeretjük egymást, és kitartott mellettem végig... Vele szeretném ezt a problémát megoldani. De mindenkinek ment a zöld, köszönöm szépen.
2017. jan. 22. 18:39
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

5# vagyok, nekem az is furcsa,hogy te évek óta jársz miatta kivizsgálásra,mindent megtettél,hogy részedről jó legyen.

Ő járt valamilyen rendelésen vagy tanácsadáson?Utánakérdezett,mégha ciki is neki? Mit tett érte,hogy sikerüljön a dolog? Az,hogy nem áll neki rendesen is hozzájárul,hogy nem megy be rendesen. Emellé még hozzájön,hogy neked is eleged van már ebből,akaratlanul is befeszülhetsz lent.

2017. jan. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Ő valóban nem tett még úgymond semmit... Tőlem kérdezett a nőgyógyász a barátomról is, amikor mondtam neki a dolgot. Azt kérdezte mennyi idős, és reggeli merevedése van-e. Velem egyidős, és reggel működik neki... (kihasználni nem tudjuk, mert addigra szintén lemegy...) Ez alapján a nőgyógyász nem mondta hogy küldjem el őt is orvoshoz...
2017. jan. 22. 18:49
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Pedig dokihoz kellene mennie neki is. Simán merevedési zavara van. Ha 50-60 éves volna, még érthető lenne. De túl fiatal az ilyen állapothoz.
2017. jan. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nekem is vannak hasonló gondjaim és tudom,h mennyire rálehet stresszelni a dologra.Megpróbálhatnátok,h egy darabig hanyagoljátok a behatolást csak pettingelnétek.(van is egy ilyesmi terápia)És,ha így már minden ok megpróbálhatnátok újra.A vibrátor tényleg jó ötlet.Vannak egész picik is.És,ha már tudod,h egy vibrátor nem okoz fájdalmat talán,akkor sem fogsz annyira izgulni mikor a párod próbál behatolni.Esetleg nincs hüvelygyulladásod?
2017. jan. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!