Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló nélkül be lehet...

Fogamzásgátló nélkül be lehet állítani valahogy a ciklust?

Figyelt kérdés

30 éves vagyok, mindig is össze-vissza jött meg, terhességek előtt-közöttük és most utána is, 19 és 27 nap között, egyszer volt, hogy 36 nap után jött meg. Mondtam a nőgyógyásznak, de azt mondta, ha ennél nem rövidebb a ciklus akkor nincs baj.

A gyerekeim is 1-1 nem védekezős alkalomból lettek, úgyhogy azzal nem volt probléma, de ez, hogy ennyire kiszámíthatatlan már nagyon dühítő! Semmit nem lehet előre megtervezni, mert pl jövőhéten lenne méhszájseb fagysztásom, de vagy akkor fog megjönni, vagy pár nappal utána, ami nagyon nem jó. Nyáron egy sebészeti műtét előtt 2 nappal múlt el, ott is azon kellett aggódnom, hogy vajon éppen meglesz-e akkor, 6 hónappal előtte kaptam rá időpontot, úgyhogy megjósolhatatlan volt...


2017. dec. 14. 13:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lehet beállítani, van aki ilyen. Talán hormonális probléma is lehet, próbáld kinyomozni. Ha nem az, akkor meg kitolt veled a természet.
2017. dec. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Elöször is a nögyógyászoddal kellene megbeszélni, hoyg vizsgálja ki, mi ennek az oka.


Másodszor a fogamzásgátló nem BEállítja, hanem LEállítja a ciklusodat, azaz csak ront a helyzeten.

2017. dec. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Vizsgáltasd ki magad.

Én ugyan más okból kezdtem gluténmentes diétába hét évvel ezelőtt, de utána rendeződött a ciklusom is. A kiszámíthatatlan 28-35 naposból lett 26-28 napos, enyhébb fájdalommal és kevesebb vérzéssel. Szóval akár ilyen dolog is állhat a hátterében. 33N

2017. dec. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A fogamzásgátló nem állít be semmit. Az kikapcsolja a ciklust. Tehát a probléma megmarad, csak el lesz fedve.
2017. dec. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Endokrinologus .vizsgáltasd ki magad . Nekem pl progeszteron hiány miatt 30-60 naposak a ciklusaim .
2017. dec. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!