Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért változott meg az időpont...

Miért változott meg az időpontja a mensesemnek?

Figyelt kérdés

Sziasztok !

14 éves lány vagyok,

Egyáltalán nem állt még be a menstruációm

Eddig mindig 16.-a körül jött meg

Volt egy olyan időszak hogy beteg voltam és kimaradt egy egész hónap

Azóta hogy elkezdődött a suli azóta mindig 22.-e körül jön meg..

Nem csodálkozom a dolgon mert még nem állt be, de azon gondolkoztam ma hogy a suli illetve a stressz közre játszhat e abban hogy később jön meg?!

Vagy ez butaság?

Vissza állhat még 16.-ára vagy ne nagyon reménykedjek?


2017. dec. 17. 17:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindig 22-e körül jön meg, akkor egyszerűen csak csúszott egy hetet, és ehhez képest lett 30 napos a ciklusod. Mindig úgy számold, hogy az utolsó menstruáció első napjához képest hány napra jön meg.
2017. dec. 17. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hihetetlen, hogy ezen az oldalon egyetlen tini sem tudja, hogyan kell a ciklust számolni. Anyuka nem magyarázza el?


A két egymást menstruációk első napjai között eltelt napok száma mutatja a ciklus hosszát. Ez lehet 21-45 nap között bármennyi. De sose azt kell nézni, hogy hányadikán jön meg, hiszen a hónapok nem egyforma hosszúak.


Csak úgy a látvány kedvéért leírom neked, hogyan alakulnak a menstruáció első napjai egy 28 napos ciklus esetében, ha először január 1-jén jön meg.


Január 1.

Január 29.

Február 26.

Március 26.

Április 23.

Május 21.

Június 18.

Július 16.

Augusztus 13.

Szeptember 10.

Október 8.

November 5.

December 3.

December 31.


Tehát amiket leírtam, azok a menstruáció első napjai egy 28 napos ciklus alapján (magyarul minden egymást követő menstruáció első napjai között pontosan 28 nap telik el). Lám, ezt egy teljesen pontos (28 napos) ciklus, mégse ugyanazon a napon jön meg minden hónapban.


Remélem, így már érthető, kérdező. Ezért fontos, hogy jelöld egy naptárban a menstruációk első napjait. Így mindig meg tudod számolni, hány napos volt az elmúlt fél évben, és az alapján kell számítanod a következő menstruációra.

2017. dec. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Utolsó

Anyukám meghalt de igazad van lehetett volna olyan felnőtt aki elmagyarázza

Köszönöm a válaszokat!

2017. dec. 17. 19:11
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Csak akkor jönne meg mindig ugyanazon a napon, ha 30 napos lenne.


Részvétem anyukád miatt.

2017. dec. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

30 napos ciklussal így nézne ki:

január 1.

január 31.

március 2. (február kimarad)

április 1.

május 1.

május 31.

június 30.

július 30.

augusztus 29.

szeptember 28.

október 28.

november 27.

december 27.

2017. dec. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat !

Sokat segítettek!!!

2017. dec. 17. 22:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!