Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ezek miért vannak a mensi...

Ezek miért vannak a mensi alatt? Gyakori vizelési, vagy vizelési inger, gyakori ürítési inger vagy ürítés, sűrűbb, de mégse egybe álló vér.

Figyelt kérdés

Nekem ezek szoktak lenni és idegesít, hogy 30 percenként kell pisilnem, napi 2x-3x kell ürítenem, és mikor óra után felállok, akkor érzem, hogy egy csomó olyan folyékony, de nem víz állagú, hanem annál sűrűbb vér folyik ki.


A menstruációs derék fájdalom ellen mit tegyek? Az első 2 nap összegörnyedve sírok az ágyamon annyira fáj, és csak egyszer tudok gyógyszert bevenni.



2017. dec. 19. 07:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Azért van sűrű ingered, mert a hasi szervekben vérbőség vn és fokozottan dolgoznak.

A gyógyszert megelőzéses jelleggel vedd be, ne akkor, amikor már fáj. A menstruációs görcs a méhizom összehúzódása miatt van, ezt nem lehet leállítani, ha elkezdődött. Ha hasfájós vagy, vegyél be fájdalomcsillapítót automatikusan az első nap pl napi kétszer (reggel és mondjuk délben). Csinálhatod második nap is.

Nem csak egyszer veheted be, a legerősebbekből is vehetsz be 4-5 óránként (pl Apranax). Ne szedd úgy, mint a cukorkát, de nyugodtan vehetsz be 2-3 szemet egy nap, jól elosztva.

2017. dec. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Sokszor nekem is fokozott az ürítési ingerem, ezekkel nincs semmi baj. Sokszor émelygek is, ingerlékeny vagyok stb, stb. Ez ilyen. Mindenkinek van ilyen - olyan tünete.
2017. dec. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Gondold át,hogy mennyire erősek a tüneteid. Ha akadályoznak a mindennapi teendőidben - főként a fájdalomra gondolok itt, akkor mindenképpen menj el nőgyógyászhoz. A görcsölés normális,igen,egy bizonyos fokig! Petefészekciszta és endometriózis okozhat nagyon erős fájdalmakat, gyakori ürítési ingert. Szóval én egy ultrahangra mindenképp elmennék a helyedben. Egyébként az apranax tényleg jó,de már menzesz előtt 2 nappal szedni kell,hogy normálisan hasson.
2017. dec. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!