Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 14 évesen nincs még meg?!

14 évesen nincs még meg?!

Figyelt kérdés
Az osztályban már mindenkinek Megjött több mint egy éve. Nagyon sok ideje ezen agyalok. Bármikor megfájdul a hasam vagy úgy érzem valami folyik reménykedve megyek a wcre, hogy talan... A másik: minden nap folyik belőlem ez az undorító fehéres nyáladék és nem tudok szabadulni tőle! Mármint hallottam hogy menzesz előtt van vmi fehérfolyás, de ez szerintem nem az, inkább tűnik orgazmusnak. Jó, kövezzetek meg, senki sem világosított fel engem és nem szívesen megyek oda emberekhez hogy pótolja ezt a hiányt. Meg ma vettem észre hogy a fehérneműnöm (ami most több mint egy napig volt rajtam) a szokásos fehér adag mellett vmi világos barnás is van. Mi ez?? Valaki magyarázzon el nekem mindent! És még valami: Már egy jó ideje van 2-3 nagyon kicsi fehér púp, amiről Fogalmam sincs micsoda, hogy került oda.

2017. dec. 21. 18:58
 1/8 anonim ***** válasza:
68%
Ha már barnás szineződést látsz, az már a menstruációd, csak még gyenge. Mostanában fog beindulni rendesen. Ezt a napot azért jegyezd fel a naptáradba, mert lehet havonta fog ismétlődni. Bármikor be indulhat egyébként a vérzés.
2017. dec. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem is "későn" jött meg, a nyolcadikos ballagásom napján. Azt szokták mondani hogy addig örülj amíg nincs. Bocs a hülye kérdésért de nem élsz még szexuális életet igaz?
2017. dec. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"nyáladék" :D :D

Amúgy, miért nem beszélsz erről anyukáddal? Ő a hozzád lehető legközelebb álló nő. Nem kell szégyellni, mert a menstruációdról nem tehetsz, vagy majd a melled sem domborodhat majd ki a felsőn, mert az is intim dolog?

Beszélj vele róla, nem ciki, nem szégyellni való és nem titkos.

2017. dec. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem akarok vele erről beszélgetni... Jó lehet hogy gyerekes, vagy valami, de sokszor van rosszkedve, meg nem akarom látni az elérzékenyült arcát ami csak úgy sugározza hogy milyen "nagylányos dolgokról beszélünk". Meg arról se beszélek szívesen hogy miért is fehér mindig a bugyim. Btw kilencedikes vagyok, es nem, nem élek szexuális életet.
2017. dec. 21. 19:34
 5/8 anonim ***** válasza:
65%
Jól kiszúrsz magaddal, ha nem anyukáddal beszéled meg ezeket a problémákat.
2017. dec. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hidd el én is így voltam. Nem világosítottak fel, mai napig nem beszélek anyámnak az olyan dolgaimról pedig lehet sokszor jobban jártam volna. Pl kihordtam lábon egy elég csúnya betegséget "ott lent", csak mert nem mertem elmondani senkinek.
2017. dec. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Mármint hallottam hogy menzesz előtt van vmi fehérfolyás, de ez szerintem nem az, inkább tűnik orgazmusnak."

Mi van?? Orgazmusod szex közben lesz. Ezt nem is értem. Azért ez durva hogy nem világosít fel senki de ennyire ne legyél tisztában a dolgokkal, amikor szinte mindenhol lehet erről olvasni. Plusz a suliban is szoktak felvilágosítást tartani.

A folyástól ami fehér nem fogsz szabadulni mert amíg menstruálsz (durván 50 éves korodig), az addig lesz mert az tisztítja a hüvelyed. Ha megváltozik a szaga, állaga, színe akkor kell orvoshoz menni.

Ha már volt valami kis barnás folyásod akkor valószínű megjött csak nagyon gyengén. Írd fel valahova hogy tudd mikor volt az első. Innentől ne várd hogy pontos legyen, mert idő kell míg beáll. Legyen nálad betét biztonság kedvéért.

A 2-3 kicsi fehér púp az hol van pontosan????

2017. dec. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Normál folyása mindenkinek van, ha szerinted ez több az eddiginél, akkor van gond, talán szerezz be intim mosakodót. (anno velem is ez volt, de nem szeretnélek félrediagnosztizálni, nem értek hozzá) 14 évesen nem baj ha nem jött meg, ismerősömnek is csak 18 éves korában,bár nekik ez öröklődő volt..ha barnás is van, az lehetséges menstruáció kezdete, mindig legyen nálad ezentúl betét, nehogy meglepi legyen :D emellett szerintem avasd be anyukádat, lehet először furi lesz erről beszélni vele, de hidd el, egyszerűbb mint itt megkérdezni:)
2017. dec. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!