Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tampont szeretnék használni. (? )

Tampont szeretnék használni. (? )

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szóval... Anyukám megkérdeztem, hogy használhatok-e tampont,de Ő azt mondta, hogy minek Nekem, úgysem kell meg stb. Ezt egy picit meg is értem, mert még csak most leszek 13 éves, meg még csak szeptemberben volt az első menstruációm.De... A betét annyira kényelmetlen, állandóan nézegetni a vért mikor mosdóba megyek, állandóan érzem ahogy folyik, testnevelés óra előtt félek mindig, hogy esetleg valaki meglátja (Sokszor nem is szoktam ezért átöltözni :/). És nem tudok mit csinálni... Lehet azért nem engedi mert korai? Vagy miért? ):



2017. dec. 30. 02:44
 1/9 anonim válasza:
100%
Szia! Szerintem ha beszélsz vele, és elmondod mi a bajod a betéttel, meg fogja érteni. Én is 12 évesen kezdtem el tampont használni, és nem haltam bele. Szerintem nincs olyan, hogy "korai" lenne. Ha úgy érzed ezt szeretnéd, akkor hajrá! Győzd meg anyukád, mondj érveket, hogy miért szeretnéd! Nem hiszem, hogy nem engedné meg ezek után. Sok sikert! :)
2017. dec. 30. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%

A tampon, ha nem megfeleloen kezelik, nagyon sok bajt tud csinalni, pl a fertozest viszel be, vagy tul sokaig marad bent, stb. Ezen kivul a megduzzadt tampon a szuzhartyat is szakithatja.

Alapjaban veve inkabb csak meg kellene valakinek tanitania teged a tampon biztonsagos es helyes hasznalatara.

Ezen kivul:

[link]

2017. dec. 30. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom miért nem engedi. Mindenki azt használja amelyik kényelmesebb neki. Szerintem használj egyszer úgy tampont, hogy ne szólj róla anyudnak. Akkor ki tudod próbálni, hogy milyen, hogy nem-e furcsa érzés. És akkor utána elmesélheted anyudnak hogy neked ez mennyire jó, és ha látja hogy neked ez működik, lehet nem lesz vele problémája.
2017. dec. 30. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
32%

Szia!

Én tökéletesen megértelek, én is így vagyok vele, utálom a betétet.

Nemrég kipróbáltam a tampont. Nagyon kénylemes, nem érezni hogy ott van. A tampon szerintem egy jó dolog, viszont sajnos elég sok ,,veszélye" is van.

Én az iskolába nem ajánlom. A higénia és a csere miatt. Minden tamponhasznáat előtt és után kezet kell mosni (szappannal).Éshát erre az iskolában nem nagyon van lehetőség. Ha egy tampont piszkos kézzel helyezel fel/ veszel le, akkor nagyon csúnya fertőzéseket kaphatsz. A másik pedig az, hogy ha nem cseréled ki időben (vagy 8 óránál tovább bent hagyod) akkor egy TSS (toxikus sokk szindróma)-t kaphatsz, ami gy halálos betegség.És az iskolában nem mindig tudod kicserélni időben. Vagy ha pl. óra közben telik meg,akkor se nagyon tudsz mit csinálni.

A másik pedig az, hogy igen, a felhelyezésnél kiszakadhat a szűzhátyád. Ez persze nem biztos, leginkább a szűzhártya típusától függ. Mert azon ugye van egy/több nyílás. Ha szerencséd van, akkor fel tudod helyezni a szűzhátya megsértése nélkül. Vagy átszakad a szűzhártyád. Szóval ezt neked kell eldönteni, hogy vállalod-e a rizikót. Mindenképpen o.b. minivel kezd. Azon van egy silk touch borítás, tehát könnyebben felcsúszik. Éjszakára ne használj tampont, mert nem tudod 3-4 óránként cserélni.

Ha anyukád nem engedi meg, akkor vegyél magadnak.

És szerintem csak délutanra használd, amikor otthon vagy, az iskolában nem ideális.

Sok sikert!

14/L

2017. dec. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

10:23 a TSS halálos is lehet, de olyan is van (épp tegnap olvastam) hogy TSS miatt egy lánynak amputálni kellett mindkét lábát.

Az meg, hogy te időben tudtad cserélni,az nem jelenti azt, hogy a kérdező is tudja. Légyszíves legközelebb a kérdésre válaszolj, ne a másik normális válaszíróba köss bele.

2017. dec. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a tanácsokat!
2017. dec. 30. 13:45
 7/9 anonim válasza:
Szia :) szerintem nyugodtan használhatsz. Én 16 évesen kezdtem de szűz voltam még és nekem nagyon könnyen ment és egyáltalán nem fájt. Próbálkozz és a lényeg hogy ne parázz rá. Tényleg sokkal kényelmesebb mint a betét.
2017. dec. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
52%

6 éve menstruálok, kb a harmadik hónaptól tampont használok. Mindig is gyűlöltem a betétet. Tehát:

1. Bőven lehet iskolában is használni. Tudtommal minden közintézményben, így iskolában is kell hogy legyen folyóvíz. Általában van mellette szappan is, de egy kézfertőtlenítőt vagy útiszappant biztos te is el tudsz tenni a táskádba. A 3-4 órával se lesz gond, mert 45 vagy (duplaórák esetén) legkésőbb 90 percenként van szüneted.

2. A TSS nem akkora veszély mint gondoljátok, Magyarországon 3-4 esetet mértek 100000 tamponhasználó között, megfelelő ellátással gyógyítható 2-3 hét alatt és bár kötik a tamponhasználathoz nem ellenjavallt emiatt a tamponhasználat, csupán a helytelen, nem higiénikus változata. (forrás: [link]

3. A szűzhártya rugalmas, nem feltétlenül szakad át a tampontól. Mivel elég erős a vérzésem, ob super plus tampont használok évek óta. Ennek ellenére amikor ténylegesen elvesztettem a szüzességem, megvolt még a szűzhártyám. És ha ki is szakad, az semmit nem jelent az ég világon, mert a szüzességed -erkölcsi szempontból- nem a szűzhártya meglététől függ, hanem hogy szexeltél-e már. Van akinek el se szakad szex közben, van akinek edzéstől szakad ki, és van akinek soha nem is volt.

4. Ez a "korai" dolog teljes marhaság, a tampon használata attól a perctől nem korai hogy menstruálsz.Nem értem miért alakult ki ez a hierarchia a tampon és a betét között, hogy tampont csak a "nagylányok" használhatnak, a "kislányoknak" meg betétet kell.

Bármi más kérdésedd van, írj.

19L

2017. dec. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a még több tanácsot!
2017. dec. 31. 00:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!