Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez panikbetegseg lehet?

Ez panikbetegseg lehet?

Figyelt kérdés

Augusztusban elolvastam egy cikket a panikbetegsegrol. Aznap, mintha panikrohamom lett volna, erosen elkezdett dobogni a szivem, feltem, remegtem, utorengeskent pedig levert a viz.

Azota egyszer tortent velem ilyen, viszont az erzes, hogy megint megtortenik minden nap bennem van azota. Mikor valamit csinalok, elterelem a gondolataimat, jol erzem magam. De mikor egyedul maradok, mikor nincs teendom, csak szimplan nezni akarom a tv-t, nem mindig sikerul, mert megijedek barmitol. Ha csak megszedulok, vagy furcsat tapasztalok, elfog a felelem es az idegesseg, hogy megint elkap az a rettenetes erzes. Ilyenkor a gondolataim is kuszak, joforman mindentol megijedek. Annyira probalok nem ra gondolni, de akaratlanul is bevillan napkozben. Azert gondolom, hogy a sajat hulyesegem, mert ha lefoglalom magam, akkor jo minden, vagyis nagyon remelem, hogy nem komolyabb huzodik a hatterben.

Szerintetek tenyleg csak bebeszelem? Volt mar valakinek hasonlo? Hogyan lehet ezen tullendulni fejben? A nyugtato szavak is erot adnak, a kornyezetemben 2 ember tudja, nem merek rola beszelni, eleg ha en bolondnak hiszem magam emiatt...

Mar nagyon el vagyok keseredve, nem akarok egesz eletemre igy maradni. :/

20/L



2017. dec. 31. 21:39
 1/10 A kérdező kommentje:

Azt meg hozzatennem, hogy minden alkalommal, mikor elotor bennem ez a "olyan mintha mindjart rohamom lenne" erzes, mintha elmenne az eszem. Megszedulok, bepanikolok, halalfelelmem van, felek, hogy szivinfarktusom lesz vagy elajulok, vagy barmi olyan, ami komoly.

Hipochonder voltam/vagyok, eddig a bebeszelt dolgokon fejben sikerult atlendulnom... most valamiert nem sikerul. :(

2017. dec. 31. 21:43
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én átéltem, amit leírtál, és kigyógyultam belőle. Ha érdekel, keress meg magánban. Itt a GYK-n nem szeretnék levelezni a témában, mert jönnek az orvostagadók, a gyógyszerutálók, a tornáztatók stb. Én pedig nem akarok velük vitázni.
2017. dec. 31. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Tanulj meg egy helyes légzéstechnikát! Ha bepánikolsz, akkor alkalmazd!
2017. dec. 31. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Azzal nincs gond, hogy lenyugtassam magam, a terdemet szoktam simogatni es jol leszek. Csak atelni nem akarom, meg azokat az ijeszto gondolatokat is elakarom kergetni. Eleve az erzestol akarok megszabadulni, hogy ne ijedjek meg mindentol ha kaosz van a fejemben. :(
2017. dec. 31. 22:34
 5/10 Zoli780806 ***** válasza:
Légzéstechnika?! Könnyű amikor nyugodtan gyakorlod....de ha "helyzet" van, pont arra nem tudsz koncentrálni. Én már túl vagyok a nagyján. Néha-néha még bepróbálkozik, visszajönne, de már elhesegetem.
2018. jan. 1. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
En ugy erzem, hogy nem a legzestol fugg. Nekem legalabbis. Olyan mintha fejben lenne valami baj, mintha kezdene elmenni az eszem, ezert is nem merek nagyon beszelni errol a kornyezetemben senkinek.
2018. jan. 1. 23:45
 7/10 A kérdező kommentje:
A Sedacur forte-rol mi a velemenyetek?
2018. jan. 2. 13:21
 8/10 anonim ***** válasza:
Az, hogy hatástalan. Pont annyira, mint a valeriana relax, meg a többi vény nélkül kapható szer. Ezekkel kezdtem, amikor szorongást fedeztem fel magamon. Nem segítettek semmit, hatosával , tizesével szedve sem. Ellenben a vényköteles hatóanyagok nagy hatással voltak rám, én alprazolámpárti vagyok, tehát Frontin/Xanax és egyéb benzodiazepinek. A helyedben elmennék egy orvoshoz, ez lesz az első, amit felír. És ami a legjobb, az hatni is fog. Mindenképp óvatos legyél vele, mert addiktív.
2018. jan. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Maga a panikroham nem kovetkezik be, ugy erzem ahogy az egyik valaszolo megfogalmazta, olyan mintha "ujra beprobalkozna", csak nalam egesz nap, par ora kihagyassal jelentkezik ez a felelemerzet, ez a megvaltozott tudatallapot.

Igen, gondoltam ra, hogy orvoshoz megyek, voltam vele meg anno, de mivel nem talaltak semmit az altalanos vervetelen, mindenre csak bologatast kaptam, hogy persze el fog mulni, csak ne stresszeljen.

Azert gondoltam, hogy kiprobalnam eloszor ezt a gyogyszert, hatha.

2018. jan. 2. 14:34
 10/10 anonim ***** válasza:
Pszichiáterhez menj, ez nem testi probléma, hanem mentális.
2018. jan. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!