Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mire utalhatnak a menstruációs...

Mire utalhatnak a menstruációs problémáim?

Figyelt kérdés

Viszonylag korán elkezdtem menstruálni és az első 1-2 évben szinte tökéletesen beállt a ciklusom. Viszont miután aktívabb szexuális életet kezdtem élni, ez teljesen felborult. Volt, hogy 1 hónap kimaradt, aztán havonta többször is, vagy nagyon hosszú ideig véreztem.

Mindig is aggasztott a probléma, főleg mivel a jelenlegi párommal már 3 éve védekezés nélkül vagyunk együtt és mégsem jött össze a terhesség.

Nem mintha a teherbeesés lenne jelenleg a fő cél, de már igazán félek, hogy ezek után mi vár a jövőben.

Orvosnál már voltam a problémával, szerinte picit még “fejletlen” a méhem, de egyéb meddősségre utaló problémát nem talált.

Ezért arra gondoltam, hogy lelki okai lehetnek... korábban (rövid ideig) bulimiás voltam, nem voltam soha sovány csak voltak ilyen pszichés problémáim...

Esetleg valakinek vannak ehez hasonló tapasztalatai, vagy ötletei, hogy merre kéne tovább mennem a problémával?

A párommal nagyon szeretnénk nemsokára családot alapítani, úgyhogy ha ezzel kapcsolatban valaki tudna tanácsot adni, azt is nagyon megköszönném ! 20L



2018. jan. 3. 20:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Fejletlen a méhed? Hát ilyet nem hallottam még...20 éves vagy nem 10.

Szerintem inkább vérvételre menj el ahol megnézik a hormonokat.

Amit leírtál hogy nem jön össze a terhesség és 1 vagy több hónapig nem is menstruáltál az pl lehet attól hogy magas a prolaktin szinted. Persze ez nem biztos, de annak van ilyen "tünete" Szóval én inkább vérvételre mennék és nem csak nőgyógyászhoz hanem endokrinológushoz is.

2018. jan. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Hát vérvételen is voltam, ott enyhe eltérést találtak a hormonjaimban, erre egy enyhe fogamzásgátlót kaptam. De nem segített igazán a problémán... tényleg elég tanácstalan vagyok

2018. jan. 4. 21:29
 3/3 anonim ***** válasza:
Istenem. Akkor irány egy endokrinológus. Általában a nőgyógyászok mindig fogamzásgátlót írnak fel. Nem elég hogy kimarad a menstruációd, még adnak fog.gátlót hogy ne is menstruálj. Nem normálisak.
2018. jan. 5. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!