Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Normális ez? Meg vagyok ijedve

Normális ez? Meg vagyok ijedve

Figyelt kérdés
A második levél fogamzásgátlómat szedem, Zoely. Ez 24+4-es tabletta. Még 5 szem van hátra a placebó tablettákig,de elkezdtem barnázni aztán meg átváltott véresre,mintha megjönne. Előtte fájt is a derekam. Ez az első fogamzásgátlóm,az 1.levélnél egy hétig volt barnázás,aztán a placebóknál rendesen megjött. Ebben a levélben nem volt,csak most így a menzesz előtt pár nappal. Soha nem felejtettem el bevenni szemet,nem hánytam és nem volt hasmenésem. Megszakításosan védekezünk a tabletta mellett. Létezik,hogy még a tabletta mellékhatása lenne,be kell még állnia?

2018. jan. 20. 15:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Betegtájékoztató:

"Minden más, kombinált fogamzásgátló tablettához hasonlóan az első néhány hónapban előfordulhat, hogy a havivérzései között némi szabálytalan hüvelyi vérzést észlel (pecsételő vagy áttöréses vérzés).

Lehet, hogy betét használatára van szüksége, de a szokásos módon folytassa a tabletták szedését. A szabálytalan hüvelyi vérzés rendszerint megszűnik, amint a szervezete hozzászokott a fogamzásgátló tablettához (többnyire mintegy 3 hónap után). Ha a vérzés folytatódik, erőssé válik, vagy újra elkezdődik, keresse fel kezelőorvosát."


Nem kell megszakítással "védekeznetek" a tabletta mellett,már az első levél után biztosan teljes védelmet ad.Feleslegesen ne mérgezd magad.

2018. jan. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor nem kell beágyazódási vérzésre gondolnom? Mert már nagyon parázok egy esetleges terhesség miatt. Köszo!
2018. jan. 20. 16:10
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem,dehogy.Tabletta és megszakítás mellett lehetetlen lenne teherbe esni.

De ha gondolod ,tesztelj egyet,aztán megnyugszol legalább.

2018. jan. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Azóta egy gyógyszertárossal is beszéltem,ő is azt mondta,hogy a védelem megvan,esetleg a hatóanyagok nem megfelelőek számomra.
2018. jan. 20. 16:39
 5/5 anonim ***** válasza:
Az első 3 hónapban normális a köztes vérzés. Ettől még a tabi véd. Nyugi.
2018. jan. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!