Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Cypromix tabletta és vérzés?

Cypromix tabletta és vérzés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Cypromix tablettát kell szednem, mert komoly cikluszavarom van másfél éve, nincs peteérésem, emiatt megerősödött a szőr is rajtam és bár ultrahangos vizsgálat és hormoneredmények nem bizonyították be a PCOS szindrómát, nekem több tünetem is megfelel ennek.

Az orvosom azt javasolta, hogy mivel nem mindig lehet bebizonyítani orvosilag - a korábban bababőröm is pattanásos lett, a ciklusom teljesen rendszertelenné vált, a hajam hullott, ezért szedjek Cypromix tablettát, mert ezt a gyógyszert szokták adni, illetve a Diane35-öt.

Elkezdtem a Cypromixet, de a vérzésem nem szűnik meg, folyamatosan vérezgetek és nagyon szeretném, ha véget érne ez a rémálom.

A betegtájékoztatót és az interneten ezzel kapcsolatban mindent elolvastam és azt írják, hogy idő kell, míg beáll majd a ciklus. A kérdésem az lenne, hogy másnál is volt már ilyen, hogy az első hónapban vérezgetett, és mikor múlik el? Természetesen órára pontosan veszem be a tablettákat minden nap és reménykedem a hatásos kezelésben.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2018. jan. 29. 14:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! Én majdnem egy éve szedem, nekem sose volt tőle ilyen bajom, sőt nagyon szépen napra és szinte órára pontosan beállította a vérzésem. Szerintem fordulj dokihoz, hátha nem jó neked ez a gyógyszer. Hasraütve írta fel ezt? Mert vérvétel kellett volna hozzá, mielőtt felírja. Remélem gyorsan rendbe leszel!
2018. jan. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszönöm a válaszod!

8 napja szedem és a doktor úr 18 éves korom óta ismeri a kórtörténetem, elég alaposan ki lettem vizsgálva:

-hormonpanel vizsgálat

-hüvelyi ultrahang

-hasi ultrahang

-rákszűrés

-hpv szűrés


Mivel a gyógyszerszedés előtt bő vérzéssel kezeltek, így pont erre kaptam hormontablettát, hogy rendszeres legyen és ne össze-vissza vérezgessek, hanem egy kiszámítható ciklusom legyen. Mivel még évekig nem tervezek kisbabát, ezért fogadtam el a tablettát.

Nem bő a vérzésem, hol csillapodik, hol erősödik, de vérzek és a mellem is feszül.

Most próbál majd hozzászokni a szervezetem?

2018. jan. 29. 14:51
 3/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok! Sajnos nem tudom, hogy most szokik e hozzá a szervezeted, én magamból indulok ki, nekem soha nem volt problémám. Remélem nálad se lesz!
2018. jan. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Első hónapban bármelyik tabletta mellett előfordulhat pecsételő vérezgetés. 1-2 levél után jó eséllyel be fog állni.
2018. jan. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Még mindig vérzek, igaz nem erősen. Holnap fogok az 1. levél felénél járni, remélem elkezd csillapodni a vérzés a ciklus második felében.

Olvastam, hogy az első két levélnél akár végigvérezheti egy nő a hónapot. Az egyik oldalon, ahol orvos válaszol nőknek, azt írták, hogy ilyenkor szokás olyat csinálni, hogy napi 2 tablettát vetetnek be valakivel. Ezt nem csinálnám meg, inkább várok türelmesen.

2018. jan. 30. 12:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!