Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Pajzsmirigy alulműködés?...

Pajzsmirigy alulműködés? Tapasztalatokat várok, nagyon fontos!

Figyelt kérdés

Körülbelül fél évente megyek vérvételre, éa a TSH egyszer teljesen normális, egyszer meg túlműködést mutat. Ez már kb. 3 éve így váltakozik. Most kérek időpontot szakrendelésre, de az még hónapok, így minden hozászólásnak örülnék. Kérdéseim:

Mitől lehet ez, hogy így ugrál az érték (a háziorvosom azt mondta, hogy ő ilyet még nem látott, hogy megjavul-elromlik..)

Amitől legjobban félek, az a hízás. Ez az alulműködés fő tünete, és erről mindenhol rémtörténeteket hallok, hogy 20 kg-kat híznak. Ha folyamatosan figyelem (vérvétel stb.) akkor elkerülhetem a hízást? Mert általában akik sokat híztak, hízás után mentek el vérvételre, és akkor derült ki az alulműködés, náluk talán hogy már évek óta tart a betegség. Ha figyelem, és amint tartósan alulműködik, beállítják gyógyszerrel, akkor elkerülhetem a hízást?

Minden tapasztalatnak örülnék.Elézést, hogy hosszú lett. Köszönöm.


2010. jún. 7. 14:47
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Annyit felejtettem ki, hogy amikor a TSH szintem eltér, a T+, T4 hormonok renben szoktak lenni.
2010. jún. 7. 14:53
 2/14 A kérdező kommentje:
jav.: T+=T3, elnézést
2010. jún. 7. 14:54
 3/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem is alul működésem van és én is elég érdekes eset vagyok én épp fogytam meg egyéb tüneteim voltak, sajnos szőrösödtem.. :( így elmentem és akkor derült ki hogy alulműködésem van. Ez érdekes hogy ingadozik, mert amióta szedem az euthyroxot azóta nekem mindig a normális tartományban van és az orvosom azt mondta ha szedem rendesen a gyógyszert akkor nem lesz semilyen gondom, sőt még akár fogyhatok is mert helyreáll az anyagcserém is. Ezt már tapasztaltam is hogy megnövelte a gyógyszeradagomat, csökkent a testzsír szintem :)

Amúgy mekkora adagot kell szedned a gyógyszeredből? Milyen orvoshoz jársz? Mert én ajánlanám a magán orvost, én is ahoz járok és nem kell várni és mindent elmagyaráz normálisan és segít mindenben. Nem tudom te hol laksz, de Debrecenben tudok egy jó orvost ajánlani.

És ezeket ne a házi orvosoddal beszéld meg hanem szakorvossal, azok megbízhatóbbak.

2010. jún. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok:) ha van valami kérdésed nyugodtan kérdezhetsz:)
2010. jún. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Szia! Először is köszönöm, hogy válaszoltál. Gyógyszert még nem szedek, pont ezért, mert most is eltelt 1 év úgy, hogy nem volt rossz a TSH érték. Most már nyugtalanít, hogy hogy van ez, hogy egyszer rossz, aztán teljesen rendben, ezért most megyek életemben először szakrendelésre (még hónapok, pesti vagyok.)Hízni nem híztam, egyéb tünetem sincsen, csak ez az ingadozás.
2010. jún. 7. 19:59
 6/14 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, de szerintem majd gyógyszert kellene szedned, de ezt az orvos úgyis megmondja. De hidd el érdemesebb a magánorvos és nem fél évet várni mire kapsz egy időpontot. És igaz nem ingyen van de annyira nem vészes, nekem pl 8000 volt az első vizsgálat + a vérvétel. Anyit megér mert így 2 nap alatt kiderült minden és már szedhettem is a gyógyszert.
2010. jún. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
A levegőtől nem lehet hízni, csak a túlzott kalóriabeviteltől.
2010. jún. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Az előző hozzászólónak mondanám, ez nem igaz az alulműködés esetében, mivel ott minimális kalóribeviteltől is lehet hízni, mivel nem jó az anyagcseréje az embernek. Persze ha zabál az ember elhízik, de a pajzsmirígynél akkor is ha nem eszik sokat.
2010. jún. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
38%
Én ezt értem, de akkor kevesebbet eszik az ember és kész. Önmagában az sehol nincs kőbe vésve, hogy ilyen esetben még akkor is hízik valaki, ha semmi sem eszik.
2010. jún. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem éppen úgy van az. Én pl már odáig elmentem hogy naponta egyszer ettem, akkor sem sokat.... És nem tudtam fogyni, utána rájöttem hogy többször keveset eszek és még mozgok is mellete és így sem megy fogyás a semmit szinte. Nem tudom te ilyen problémákkal szenvedsz, vagy csak írsz és szinte semmit nem tudsz erről, legalábis nincs tapasztalatod
2010. jún. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!