Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Pajzsmirigy alulműködés?...

Pajzsmirigy alulműködés? Tapasztalatokat várok, nagyon fontos!

Figyelt kérdés

Körülbelül fél évente megyek vérvételre, éa a TSH egyszer teljesen normális, egyszer meg túlműködést mutat. Ez már kb. 3 éve így váltakozik. Most kérek időpontot szakrendelésre, de az még hónapok, így minden hozászólásnak örülnék. Kérdéseim:

Mitől lehet ez, hogy így ugrál az érték (a háziorvosom azt mondta, hogy ő ilyet még nem látott, hogy megjavul-elromlik..)

Amitől legjobban félek, az a hízás. Ez az alulműködés fő tünete, és erről mindenhol rémtörténeteket hallok, hogy 20 kg-kat híznak. Ha folyamatosan figyelem (vérvétel stb.) akkor elkerülhetem a hízást? Mert általában akik sokat híztak, hízás után mentek el vérvételre, és akkor derült ki az alulműködés, náluk talán hogy már évek óta tart a betegség. Ha figyelem, és amint tartósan alulműködik, beállítják gyógyszerrel, akkor elkerülhetem a hízást?

Minden tapasztalatnak örülnék.Elézést, hogy hosszú lett. Köszönöm.


2010. jún. 7. 14:47
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Nem, valóban nincs ilyen problémám, van viszont tapasztalatom arról, hogy pl ülőmunkát végző túlsúlyos emberek normális adagnak mekkorát tartanak. Nem az 5 tányér második fogásra gondolok, de bármilyen furcsa egy reggeli+ebéd+vacsora kombó is több a kelleténél, ha nincs sport v. fizikai munka.

Egyébként én úgy tudom, hogy a pajzsmirigy alulműködés a vizet fogja meg nagyon és ettől (is) növekszik a súly.

2010. jún. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:

szija:) Sztem ne aggodj én 2 éves krom ota vagyok pajzsmirigy beteg és 7 éves kromban meg mütöttek most 15 vagyok:)Háát amig meg volt nagyobbodva, nagyon sovány voltam és most alulmüködik de még most is egy kicsit sovány vagyok, bár más normálisnak mondhato:)Nemhinném, hogy amiatt hízol bár ez változo lehet:) Nekem mindenesetre, csak annyi a bajom, hogy még nem jött meg a menzeszem:| Szted megfog?

L/15

2012. máj. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Nekem is pm alulműködésem van, kb másfél éve. Jelenleg napi 75mikrogramm L-thyroxint szedek, de bajom van. Visszatértek az "eredeti" tüneteim, fázok, álmos vagyok, de ami a legjobban zavar, hogy szinte teljesen érdektelen vagyok. Nagyon ritkán van jókedvem, be vagyok savanyodva, pedig különösebb okom nincs rá. Nem híztam meg, nem fogytam le, minden a régi. A háziorvosom állítgatta a gyógyszeremet, endokrinológusnál nem jártam még, UH-n chr. thyreoiditist írtak le. Segítsetek légyszi, hogy lehetnék végre a régi önmagam.
2012. júl. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

sziasztok!


Nekem is pm alulműködésem van...és lehet hízni úgy ,hogy szinte nem eszel!!!! Alig ettem, napi 1x, vizet ittam...már koplaltam szinte, mozogtam is, mert van egy örök mozgó kisfiam és 3 hónap alatt felszalad 7 kg!!!


Első kérdező: szerintem is menj el magán dokihoz, mert én is oda mentem. Egy nap alatt kaptam időpontot, 6000.- ft-ból megúsztam az uh-ot, vérvételt és másnap szedtem is a gyógyszert...

2012. okt. 14. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!