Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Normális hogy ennyire fáj a...

Normális hogy ennyire fáj a menstruációs görcs?

Figyelt kérdés

Tegnap nagyon nagy fájdalmat eltem át, hányingerem volt, azt hittem elájulok a fájdalomtól. Nem bírtam sem ülni, sem feküdni, sem állni, semmit, csak vergődtem, sírtam. Iszonyatosan rossz volt. 3 órán keresztül tartott. Annyira kimerített maga a fájdalom, hogy el is aludtam utána. Pedig nem sokkal a felkelesem után jött elő. Nem volt itthon fájdalomcsillapító.


Mintha szó szerint kest forgatnának a mehemben.

17 eves koromban kezdődött az egesz, volt hogy el kellett menni az ügyeletre annyira nem bírtam. Idővel megtanultam kezelni es már a legelső legkisebb fájdalomnál elkezdtem bekapkodni a fájdalomcsillapítókat, így csak tompán ereztem mindig az elmúlt időkbe. De most nem volt itthon, es ismet vegig kellett szenvednem. Szerintem ez nem normális.


Regen legalább csak kb. 1 óráig tartott. Mindig. Számoltam.


Most viszont órákig szenvedtem.


Menjek nőgyógyászhoz?


21l


2018. febr. 10. 16:57
 1/4 anonim ***** válasza:
50%
Nem árt ha kivizsgáltatod. De van olyan akinek ilyen, nekem mióta megjött először ilyen mindig az első nap kb fel napig fáj, hányok stb utána délutánra én is kidőlök.
2018. febr. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
38%

Biztonság kedvéért menj el, de nekem minden 3. menzim ilyen fájdalommal jár...

Semmi bajom, néha tök jól tűröm, szinte nulla fájdalom, máskor meg görcsoldó mellett is megőrülök és csak feküdni tudok. :(


Szar ügy... 28n

2018. febr. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
24%
Nekem is ilyen. Én elájulok és üvöltök a fájdalomtól. Nem normális az biztos. Vizsgáltasd ki.
2018. febr. 12. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%

Elmehetsz nőgyógyászhoz, de valószínűleg, ha nemi életet is élsz, akkor fogamzásgátlót fog feliratni, mert az elvileg be is állítja a ciklust stb. Pro: anyumnak ugyanilyen fájdalommal járt a menszesz, de miután elkezdte szedni, nem járt neki fájdalommal. Kontra: Bnőmnek is meg a nővérének se tudnak olyat feliratni ami működne, teljesen felbojdult a hormonháztartásuk, volt amikor elájult a nővére a fájdalomtól. A másik, hogy tiszta érzékeny lett, mindenen elsírta magát, pedig nem ilyen típusú.

A következő, amit fent is írtak, hogy mindenki más, máshogy reagál az ilyenekre. Az ember hajlamos elfeledkezni róla, de ezt is sok tényező befolyásolhatja. Testfelépítés, tűrőhatár, szexuális élet, lelki állapot, életmód változás, eü állapot változása...

Nekem is a kezdetek óta fájdalommal jár, igaz, az elején még ennyire nem volt durva. Középsuli után, szinte folyamatosan újabb és újabb közegben kellet mozgolódjak, azóta 1 hétig szokott meglenni, az 1. nap amikor megjön, rohadtul görcsöl, fáj és szenvedek tőle, 2. nap már csak tompán érzem, néha kicsit erősebb görcsökkel, 3. csak érzem, hogy van. Egyszer brutálisan fájt, és 1,5 napon keresztül talpon kellet úgy legyek, sokszor elsötétült pár másodpercre a világ. Na az lett számomra a viszonyítási alap, szóval, ha ugyan olyan intenzitással indul az egész mint akkor, és talpon kell legyek, akk 1 tasak flektor a nap elején. Nálam sajnos elég sok fájdalomcsillapító alapból nem fejti ki a hatását, még az erre a célra készültek sem. De viszont, ha állandóan gyógyszert szedsz, előbb utóbb tolerancia fog kialakulni. Nálam kezdetben negyed vagy fél csomag flektor elég volt ahhoz, hogy elmulasszon egy közepes fejfájást, vagy ne érezzem a görcsöket. Azóta szinte mindenre kell 1 tasak. Amióta ez feltűnt, igyekszem mérsékelni a fájdalomcsillapítók fogyasztását. A másik, ha itthon vagyok, nem szedek be gyógyszert, nem fog beszolni senkise h miért nézek ki úgy mint a mosott szar. Csak sajnos a legtöbbször pont akkor jön meg, amikor átkell szelnünk a fél országot, de ez az én pechjem.

Még annyit, hogy amikor külföldre költöztem, más lett a jellege a menszeszemnek, a munkatársaim mondták, hogy ez normális, valakinek az első pár honapban késett vagy kihagyott, amig nem szokták meg az ottani életet, ha épp megszokták. Az egyikük ezen felül, állandó úgy nézett ki, mint aki meg van fázva, pedig már 3 éve kint élt. Én is amig kint tartózkodtam, végig csöpögött az orrom és sokat köhögtem, de ahogy hazatértem, mint ha elvágták volna.

2018. febr. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!