Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit csináljak, hogy enyhüljön...

Mit csináljak, hogy enyhüljön a menstruációs fájdalom, és ne legyek olyan gyenge?

Figyelt kérdés
A vérzéssel valahogy megbékélek, de a menstruációs fájdalom meg a gyengeség mindig kifog rajtam. Mostanában úgy vettem észre, hogy minden menstruációmkor van egy nap, amikor teljesen a padlón vagyok. Nem csak egy kicsit fájdogál, hanem konkrétan annyira görcsöl (nem is annyira görcs, hanem az a tompa fájdalom), hogy jönne, hogy ordítsak. De ugyanakkor annyira gyenge is vagyok, hogy ha akarnék se tudnék ordítani. Hiába fekszem le melegítővel a hasamon, az sem segít, mert a fájdalomtól nem tudok elaludni se, pedig a kisebb fájdalmakat általában kialszom. Ilyenkor előbb-utóbb hányok, és aztán már el tudok aludni, de néha konkrétan reszketek a gyengeségtől. Már nagyjából 3 éve megjött, és az első 2-3 után már nem voltak túl nagy gondjaim. Fájni mindig fájt, de még elviselhető módon. Aztán most egy 6-7 hónapja kezd ilyen rossz lenni a dolog. A legutóbb alig volt fájdalmam, viszont sokkal erősebb volt a vérzésem, mint általában, de ezzel a helyzettel könnyen megbékélnék. De most meg megint szörnyen fájt, és nem úgy, hogy fáj, de lefekszem, alszok egy fél órácskát, és elmúlik. Két órát aludtam, és mikor felébredtem, még mindig fájt. Ma egész nap nem csináltam semmit, mert ma jött meg, és azzal ment el az egész napom, hogy melegítsem a melegítőket, és ágyba bújjak. És bár ma nem hánytam, rettegek a többi naptól, mert biztos lesz egy nap, amikor totál rosszul leszek. És ez csak egy dolog, mert ha ez a nap hétvégére esik, úgy még ,,oké". De most például meg volt beszélve barátnőmmel, hogy megyünk valahova, én meg ma mégse tudok menni, mert hát fáj a hasam. Persze, egy legjobb barátnő megérti, de nem mondhatod minden havernak, hogy ,,bocsi, de éppen megvan, és haldoklom, nem tudok menni". Meg úgy egyáltalán, gyerekesen hangzik azt mondani, hogy fáj a hasad. Ha meg minden alkalommal meséled, hogy hánytál meg tököm tudja, elkezdenek aggódni, hogy mi bajod. Teljesen tanácstalan vagyok, hogy hogy tudnám gyengíteni a fájdalmat meg a gyengeséget. Lassan azon gondolkozom, hogy orvoshoz kellene menjek e miatt, de anyukám szerint az orvos se tud mit tenni. Én pedig néha totál kétségbe vagyok esve, mert nem tudom, mit csináljak. 14/L

2017. dec. 1. 23:00
 1/4 anonim ***** válasza:
26%
Nőgyógyász mit mondott? Volt hasonló egy barátnőmmel,. élni se tudott szinte mikor megvolt neki- de a doki gyorsan megoldotta helyzetet (hormon probléma miatt kínlódott a barátnőm)
2017. dec. 1. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
58%
Ilyenkor vegyél be Papaverin simaizom görcsoldót. Ennek nincs semmi mellékhatása, és el fogsz tudni menni a programokra. Hónap közben szedjél Ligetszépe olajat, és omega 3 halolajat is. Ezek is csökkentik a durva tüneteket.
2017. dec. 2. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
73%
Nem is veszel be ilyenkor fájdalomcsillapítót? Nyugodtan vegyél be nospát meg algopyrint együtt, vagy algoflex m-et. Teljesen fölösleges padlón lenned, fájdalmakat átélned, mikor 1-2 vény nélküli fájdalomcsillapítóval megoldható. Akár a háziorvosod is felírja, a nőgyógyászok is ezeket ajánlják, ha nincs semmi elváltozás. Egyébként ha változott a menzeszed erőssége és fájdalmassága,érdemes lenne nőgyógyászhoz menned,hogy megultrahangozzon.
2017. dec. 2. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
55%

Egyáltalán nem biztos, hogy neked ezek okozzák, de olvass utána a PCOS, endometriózis és hasonló női betegségeknek. A menstruációs fájdalom nem mindig normális, előfordul, hogy valamilyen betegség okozza.

Egyébként meg én a helyedben első körben megpróbálnék bevenni egy enyhébb fájdalomcsillapítót, például Algoflex-M, ha még eddig nem tetted. Az erősebb fájdalomcsillapítókkal vigyázz, tönkretehetik a gyomrodat.

2017. dec. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!