Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » PCOS-re fogamzásgátló?

PCOS-re fogamzásgátló?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tegnap voltam orvosnál, és azt mondta hogy PCOS gyanús vagyok. Olvasgattam itt a kérdések között, de valaki azt írja, hogy a foggátló jó, valaki azt, hogy nem. Most akkor meliyk? ..

Cukorterheléses vizsgálatra nem küldött el az orvos. Lehet hogy a tabletták utáni vizsgálaton dönti el..?

Előre köszönöm a válaszokat!



2018. febr. 16. 17:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Először én is így jártam, csak fogamzásgátlót írt fel semmi több.

Aztán elmentem egy másik orvoshoz, aki rögtön azzal kezdte hogy nagylabor cukorterheléssel + hormon vizsgálat.

Az eredményeim IR-t igazoltak, így küldött is tovább endokrinológushoz.

Diéta + mozgás első sorban + gyógyszer.

A pcos igazából nem nőgyógyászati probléma, csak az ir egyik velejárója.

Javaslom hogy addig menj amíg nem találsz egy olyan orvost aki alaposan megvizsgál, ha kell menj magándokihoz, az egészség a legnagyobb kincs! Az ir visszafordítható és a nőgyógyászati problémák is rendbe jönnek idővel ha időben kezelve van.

2018. febr. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az orvosom szerint PCOS-re fogamzásgátlót felírni a világ legnagyobb hülyesége.

Egyáltalán nem gyógyítja, nem jó rá, elfedi a tüneteket és emiatt sokan azt hiszik.

A PCOS gyógymódja életmódváltoztatás, ahogy a nőgyógyászom és endokrinológusom is mondta, nem pedig fogamzásgátló.

Arról nem beszélve, hogy a tabit sem fogja örökre szedni senki (pl. ha babát tervez elhagyja) és utána eléggé be tud kavarni és sok mellékhatást produkálni.

2018. febr. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mindenkinek igaza van, és senkinek sincs igaza.


A PCOS egy komplex probléma. De ott kezdődik a dolog, hogy a gyanú felmerül, akkor KI KELL VIZSGÁLNI, hogy egyáltalán valóban PCOS-ről van-e szó, és ha igen, akkor elvégezni az annak megfelelő kiegészítő vizsgálatokat, mint pl. az inzulinrezisztencia vizsgálatot.


A PCOS kezelése pedig erősen függ a tünetektől és attól, hogy a beteg éppen mit szeretne. Nyilvánvalóan ha valaki épp terhességet tervez, akkor a fogamzásgátló nem jó megoldás. Az is igaz, hogy a fogamzásgátló nem oki, hanem csak tüneti kezelés, a valódi megoldás nem az. De attól még szedhető, ha valakinek egyébként fogamzásgátlásra szüksége van, csak tudnia kell, hogy attól a PCOS-e nem fog elmúlni, és ha az alap problémát nem kezeli, akkor a háttérben rosszabbodhat is a dolog.


De az egészen biztos, hogy nem helyes gyakorlat, hogy PCOS gyanúd van, de nem vizsgál ki, csak fogamzásgátlót ad.

2018. febr. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos válaszaitokat!
2018. febr. 20. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!