Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló szüneteltetése?

Fogamzásgátló szüneteltetése?

Figyelt kérdés

sziasztok

az lenne a kérdésem, hogy fogamzásgátló tabletta szedésével kell e egy adott idő után szünetelni, van e ilyen "előírás"?


2010. jún. 7. 22:06
 1/7 anonim ***** válasza:
betegtájékoztatóban nézd meg.
2010. jún. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem kell, sőt, árthat is.


A tabival ugyanis felfüggeszted a petefészked működését, és a tablettával bevitt hormonok csinálnak neked egy mesterségesciklust. Mi értelme ezt évente vagy félévente megbolygatni, megszüntetni, aztán újraindítani? Csak a petefészked zavarodik össze tőle. Vagy szedd a tabit huzamosabb ideig, vagy ne, ez a tanácsom. De ne szüneteltesd.

2010. jún. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

első válaszoló: nem volt benne


második válaszoló: köszi :)

2010. jún. 7. 22:16
 4/7 anonim ***** válasza:
Mi a tabi neve? Mert minden gyógyszer betegtájékoztatója fent van a neten, csak be kell ütnöd a gugliba.
2010. jún. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

et nincs a betegtájékoztatón.

nőgyógyásza válogatja.

én 4 és fél éve szedtem milligestet amikor azt javallta a doki hogy tartsak szünetet addig amíg a ciklusom magától is rendesen megjön és időben is beáll, barátnőm viszont 6 éve szed gyógyszert és neki nem javasolta az orvosa.

Szóval ha szünetben gondolkozol azt akkor se évenként kell tartani.

2010. jún. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Másfél év után tartottam szünetet, azért mert rosszul éreztem magam elég sűrűn. Mikor abbahagytam megjött rendesen, de utána nem jött meg 5 hónapig. Mikor megjött, utána megint elkezdtem szedni, most kb másfél éve. De most nem fogok tartani szünetet.
2010. jún. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, akkor amíg nincs panaszom, vagy a doki nem mondja, nem szünetelek!
2010. jún. 8. 15:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!