Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló gondok, mi...

Fogamzásgátló gondok, mi lehet a baj? Több lent.

Figyelt kérdés
Sziasztok. Az a problémám, hogy még van 4 szem az aktuális levél fogamzásgátlómból, de megjött a vérzésem.. Második hónapja szedem a tablettát, első alkalommal nem volt baj, rendesen a szünetben jött a megvonásos. Nem hagytam ki tablettát vagy ilyesmi, nem tudom most mi a baj. Nagyon megidejtem, hogy esetleg terhes lehetek, első hónapban szexeltünk már védekezés nélkül, de sokan ijesztgettek, hogy még nem szabadott volna stb, viszont megnyugodtam, mikor jelentkezett a vérzés.. Azóta megszakítással csináljuk a tabi ellenére óvatosságból.. Szerintetek lehet terhesség a háttérben ennek ellenére? A mellem is fáj folyamatosan, de eddig a gyógyszer mellékhatásának tudtam be a dolgot. :/ Nem tudom már mi a frász van, de aggaszt ez a rendellenes vérzés, a hasam is görcsöl enyhén pár napja, illetve volt a hónapbam, hogy szurkált, mint petéréskor, dehát tabletta mellett nincs is olyan, szóval nem értem.. Valaki tud tanácsot adni?

2018. febr. 23. 22:02
 1/8 anonim ***** válasza:
29%
Biztos, hogy nem vagy terhes. Valószínűleg az a fajta tabletta nem megfelelő neked. Menj vissza az orvoshoz, felír másik fajtát. Egyébként mielőtt felírta megvizsgált rendesen? Vérvétel is volt, nem csak manuális vizsgálat?
2018. febr. 23. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem szedtél antibiotikumot vagy valami más gyógyszert? Esetleg orbáncfű teát? Vagy nem volt hányás hasmenés? Nagyon msgy trauma, vsgy stressz? Ha egyik sem akkor ahogy az 1. Mondja. Kérj másik tablettát.
2018. febr. 23. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az első 3 hónapban normális a köztes vérzés. Addig NEM kell tablettát váltani. Ha utána is jelentkezik, akkor keresd fel a dokit. A fogamzásgátlót szedd úgy, ahogy kell, mintha nem lenne most vérzésed. Tehát vedd be a megmaradt 4 szemet, utána tarts szünetet. Nem tudom, miért gondolja ezen az oldalon mindenki, hogy a vérzés terhességre utal. A terhesség alatti vérzés veszélyes a magzatra nézve. Ha vérzel tabletta mellett, az utolsó dolog, ami felmerül benned, az legyen a terhesség. A mellfájdalom is a szervezet által még meg nem szokott hormonok miatt van. A legtöbb fogamzásgátló a menstruáció első napján kezdve egyből véd. Nézd meg, mit ír a tájékoztató. Ha ezt, akkor nem kell megszakítani az aktust, a tabletta véd (már ha nem gyengült a hatása a tájékoztatóban leírt dolgoktól).
2018. febr. 24. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem szedtem antibiotikum, sem teát, nem hánytam, semmi ilyesmi, egyszer 1 órával később vettem be, de azért kétlem, hogy ez okozná a galibát. Tudom, hogy előfordulhatnak ilyen mellékhatások a szedés elején, csak azért furcsállom, mert első hónapban nem volt gond. Egyébként első szemtől véd a tabletta, tájékoztató és orvos szerint is, csak sokan a frászt hozták rám, hogy akár első hónapban sem szabadna még védekezés nélkül, én meg rettenetesen félős vagyok, ezért maradtunk a gyógyszer+megszakításnál, amíg nem áll be ténylegesen a bogyó. Egyébként csak rákszűrést csinált az orvos, az rendben volt.
2018. febr. 24. 09:20
 5/8 anonim ***** válasza:
Ne akarj logikát keresni abban, hogy az első hónapban miért nem volt vérzés, most meg miért van. Nem gép vagy. A gyógyszer pedig már véd, nyugodtan lehettek együtt megszakítás nélkül is. Az egy órával későbbi bevétel nem probléma.
2018. febr. 24. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem pedig egyáltalán nem normális a fogamzásgátló melletti vérzés, az elején sem. Mivel a fogamzásgátlóval bevitt hormonoknak pontosan kell szabályozni a ciklust. Ha gondolod szedd be a harmadik havit is, de ha a következőnél ugyanez van, én biztosan visszamennék a dokihoz és váltanék.
2018. febr. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Első 3 hónapban előfordul. Amennyiben következő hónapban is hamarabb jön meg, akkor vissza kell menni az orvoshoz, valószínűleg másfajta tablettára kell váltani.

A terhesség miatt felesleges aggódnod.

2018. febr. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. Idő közben visszaállt enyhe barna pecsételésre a dolog, lehet valami hormon ingadozás okozta a bajt. Nem véreztem erősen előtte se, de azért láthatóan. A hasam még görcsölget, rakoncátlankodik a dolog.. Remélhetőleg jövőhéten megoldódik majd, mikor megjön a megvonásos.
2018. febr. 24. 15:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!