Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kemény, tapintásra érzéketlen...

Kemény, tapintásra érzéketlen 1 cm-s kis csomó lágyékban mi lehet?

Figyelt kérdés
1,5 hónapja jelent meg először, majd szépen kb 1 hét alatt nagyon picire ősszezsugorodott aztá eltűnt. Most megint előjött 1,5 hete, elkezdett megint zsugorodni, de nem tűnt el hanem megint kb 1cm nagyságú. Alapből nem fáj, de ha véletlenül zuhanyzásál a körmön “megpiszkálja, megkarnolja” eléggé fáj. Közvetlenűl a bőr alatt van, a bőrt nehezen tudom megcsípni felette. Amúgy alulról és oldalról nincs összenőve semmivel. Mikor először megtaláltam épp készültem borotválkozni, előtte kb 2 hónapog nem borotváltam. A bőr nem piros nem is meleg ott. Inkább kicsit oválisabb a csomó. Keménny, de mégis összelehet nyomni, nyomásra is érzéketlen. Mi lehet ez? Súlyos lehet? Ezzel milyen orvoshoz menjek el? Nektek volt ilyen?
2018. febr. 25. 12:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Bőrfelszínhez közel van?
2018. febr. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Igen, azinte közbetlenül alatt, alig lehet fölötte megfogni a bőrt, csak a csomóval.
2018. febr. 25. 13:16
 3/16 anonim ***** válasza:
Nekem is vannak hasonló csomóim, van amelyiket már vagy 10 éve fedeztem fel. Néha érzékenyebb, néha el is felejtkezem róluk. Egyszer a hematológusnak mutattam, ő nem értett hozzá, lágytáji ultrahangos vizsgálatot ajánlott. Végül sebész nézett meg sima ultrahanggal, nem tudta megállapítani, hogy mi, azt mondta amíg nem fáj vagy nem nagyobbodik nem kell velük foglalkozzak. Amúgy valószínűleg zsírcsomók az én esetemben.
2018. febr. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Most jutott eszembe még néhány dolog. Mikor észrevettem előtte mindkét alkalommal valamilyen fájó érzés kapott el a csomó helyének környékén, mintha becsípte volna valami bőröm talán olyasmi érzés lehetett. Meg tegnap este ha az oldalamon feküdtem is egy kicsit hol fájt, hol éreztem. De milyen orvosnak mutassam meg? Azért nem aggódom annyira, mert egy rákos daganat vagy nem tudom mi nem hinném, hogy néhány hét múlva elmúlna a megjelenés utàn. Nőgyógyásznak jó ha mutatom? A háziorvost meg szeretném kerülni, mert így is hülyének néz.
2018. febr. 25. 19:10
 5/16 anonim ***** válasza:

Szerintem sebésznek érdemes mutatni... Nőgyógyász nem hinném hogy tud vele mit kezdeni, főleg ha nem nemi szerveken van.

Lehet még akár egy aneurizma/visszér szerű dolog is, értágulás, vagy nyirokér probléma. Nem kell megijedni, de amúgy a rákos sejtek szerintem nem úgy viselkednek ahogy az ember akarná vagy gondolná. Sajnos sose lehet tudni hol jelenik meg... Még nyirokrák is létezik, holott a legtöbb ember azt sem tudja mi a nyirok.

2018. febr. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Igazából a kisajkam mellett van néhány cm-vel, de akkor így se neki kell? És sebészetre is csak úgy besétálok, mint minden más tb-s dologra? De ha nagyobb baj lenne akkor nem tűnt volna el a csomó kis időre vagy így nem lehet közük egymáshoz?
2018. febr. 25. 19:31
 7/16 anonim ***** válasza:
Azok zsírcsomók. A borotválkozástól van. Nekem is volt, elmúlt, előjött, elmúlt. Bőrgyógyász látta, azt mondta szokjak le a borotváról.
2018. febr. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
De előtte tényleg 2-3 hónapig nem borotváltam. Nem tudom najd az orvos biztosat mond, csak rá kell szánnom magam, hogy elmenjek.
2018. febr. 25. 20:18
 9/16 anonim ***** válasza:
hát akkor nem tudom... Mutasd meg nőgyógyásznak ha annnyira aggaszt... Nekem a combom belső oldalán és a bikinivonaltól lejjebb vannak, és biztos nem a borotválkozástól, mert max egy évben 1-2x borotválom ott, plussz akkoriban mikor megjelent egyáltalán nem.
2018. febr. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Én se állandóan. Amúgy köszönöm a választ tőled, ráveszem magam és elmegyek, csak előtte kellene találni egy olyat aki szimpatikus és nem férfi.
2018. febr. 25. 21:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!