Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kemény, tapintásra érzéketlen...

Kemény, tapintásra érzéketlen 1 cm-s kis csomó lágyékban mi lehet?

Figyelt kérdés
1,5 hónapja jelent meg először, majd szépen kb 1 hét alatt nagyon picire ősszezsugorodott aztá eltűnt. Most megint előjött 1,5 hete, elkezdett megint zsugorodni, de nem tűnt el hanem megint kb 1cm nagyságú. Alapből nem fáj, de ha véletlenül zuhanyzásál a körmön “megpiszkálja, megkarnolja” eléggé fáj. Közvetlenűl a bőr alatt van, a bőrt nehezen tudom megcsípni felette. Amúgy alulról és oldalról nincs összenőve semmivel. Mikor először megtaláltam épp készültem borotválkozni, előtte kb 2 hónapog nem borotváltam. A bőr nem piros nem is meleg ott. Inkább kicsit oválisabb a csomó. Keménny, de mégis összelehet nyomni, nyomásra is érzéketlen. Mi lehet ez? Súlyos lehet? Ezzel milyen orvoshoz menjek el? Nektek volt ilyen?
2018. febr. 25. 12:20
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Hát prűdséggel ennek a kérdésnek nem lehet a végére járni. Fel kell vállald a tested, az orvosnak ez a szakmája, nem csak téged lát. Ha a nőgyógyász tovább küld más vizsgálatra, ott is le kell vetkőznöd... Jobb ha kicsit indifferens vagy ilyenkor saját magaddal szemben mert elhiheted azt, hogy az orvosok is azok, ők csak a munkájukat végzik, nem élvezetből járnak a rendelőbe.... Remélem érzed mit akarok mondani. :)
2018. febr. 28. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Kedves uolsó értem amit írtál, de nem erről van szó. Úgy mellesleg elárulom, hogy ez lenne az első nőgyógyászati vizsgálatom, tudom az orvosról, hogy a munkáját végzi. Azért félek elmenni, mert tudom ha valami gáz derül ki mi vár rám, mert családban akkor volt 8 éves fiút csontrákkal diagnosztizálták, láttam mennyit szenvedett és tűrt... Sajnos ezt a választ nem kellett volna írnod, nem tudod mi van a háttérben, de azért köszi.
2018. febr. 28. 07:33
 13/16 anonim ***** válasza:
Bocsi, azt hittem a férfi nőgyógyászoktól félsz valamiért, vagy úgy általában a nőgyógyászoktól. Persze, így megértem, hogy az egészségügyi problémáktól összességében félsz, már más téma. De szerintem ne aggódj előre, a stressz és aggódás a legtöbb betegséget súlyosbítani tudja. Ha nem múlik, kivizsgálod. Lehet semmi rosszindulatú nincs benne. Legalább túl leszel az első vizsgálatodon, amit mindenképp érdemes minél előbb megtenni (nem írtad hány éves vagy, de gondolom már nem kislány.). Igaziból a menstruáció megjöttétől már ajánlott, 18 fölött kimondottan fontos a rendszeres ellenőrzés, akkor is ha még nem volt fizikai kapcsolatod. (Bocsi az okoskodásért, biztos tudod ezeket már, csak bátorítani szeretnélek, hogy ne félj az orvosoktól és betegségektől, hanem figyelj a megelőzésre.)
2018. febr. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Igen tudom, én se akartam olyan lenni, mint fent. Amúgy köszönöm tényleg a bátorítást. Ma mikor megtapintottam megint kisebb volt, mint tegnap. Most néhány napig borogatom meleg vízzel, mert ha nyirokcsomó akkor elvileg el kellene múlnia. Meg az orvosos rész se jött össze azért, mert anyukámé budapesti, itt helyben meg még tájékozódok kihez érdemes menni, illetve anyukámnak se mondtam még el, mert ismerem és nálam 10000x jobban rápörög és minden kivizsgálásra elvinni, meg a saját dokijához is. Ekkora fesztivált meg nem akarok köré, mert ha megyünk akkor anyám elmondja apámnak, aztán eljut a 2 tesómhoz is, ők meg mondják nagyszüleimnek, ők meg a rokonoknak.
2018. febr. 28. 15:25
 15/16 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, hogy 16 éves vagyok
2018. febr. 28. 22:18
 16/16 A kérdező kommentje:
Még mindig megvan, de tegnap óta kb teljesen eltűnt.
2018. márc. 21. 22:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!