Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Pécsett tudnátok ajánlani...

Pécsett tudnátok ajánlani nagyon jó nőgyógyászt, aki egy szűz nőnek is tud hüvelyi Uh-t csinálni Sztk alapon?

Figyelt kérdés

Sajnos az előző dokim már nem csinál ilyen vizsgálatot, aki nagyon ügyesen megoldotta mindig, alig éreztem és szűzhártyám sem sérült meg. Ilyen orvost keresek, akiben tutira megbízhatok, hogy ügyes. Nem utolsó sorban, a szüzesség témán ne akadjon fenn és ha lehet, ne nő legyen. Priviben is írhattok!

Előre is nagyon köszönöm, fontos lenne! A vizsgálatot nyilván nem szórakozásból csináltatnám meg, csekkolni kell az ováriumaimat.



2018. febr. 27. 17:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szuz lanyokon alapjaraton nem vegeznek huvelyi ultrahangot, csak nagyon indokolt esetben. Sztk alapon csinalnak huvelyit is, de ahhoz azt kell mondanod nem vagy szuz, hazudni pedig nem erdemes. Megoldjak. Nekem anno nagyon nagy szukseg lett volna a huvelyi ultrahangra de mivel szuz voltam nem csinaltak meg, csak miutan elvesztettem a szuzessegem, addig amit nagyon akartak megneztek hasi ultrahangon. Egyebkent ez a vizsgalat nem annyira kellemes nem szuz nok eseteben is, nem ertem miert szeretnel mindenaron ilyet. A petefeszkeket latjak hasival is, ha azon nem latszik akkor olyan kivsi hogy jelentektelen. Nem kioktatasnak szanom, csak elmondom a velemenyemet:)
2018. febr. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nekem már 2x végeztek, a dokim azt javasolta, évente meg kell csinálta a PCO miatt. Nem vagyok már annyira fiatal, ezért is emeltem ki külön, hogy a doki ne a száját tátsa, hanem a munkáját. Majd esetleg a régebbi dokimmal megbeszélem, esetleg magánban nem vállalja-e vagy kit ajánl maga helyett (citológiát, nőgyógy vizsgálatot végez még a Tb rendelésen). De ő biztosan tud ajánlani valakit, mert ismeri a kollégáit. Én ragaszkodom hozzá, mert nem szeretnék 10 év múlva rájönni, hogy nem lehet gyerekem. És nem vettem kioktatásnak, amit írtál :))
2018. febr. 27. 17:52
 3/7 A kérdező kommentje:
* munkáját végezze
2018. febr. 27. 17:53
 4/7 anonim ***** válasza:

1. Hüvelyi UH-t szűz nőnek bármelyik olyan nőgyógyász tud csinálni, aki nem szűz nőknek tud. Nem kell hozzá különleges tehetség, pont úgy kell, mint annál, aki nem szűz. Csak óvatosabban kell bedugni a fejet maximum.

2. Ha rendesen PCOS petefészked van, az látszik hasi UH-on is, ha jó sokat iszol előtte és telt a hólyagod. Max akkor lehet gond, ha tényleg nagyon-nagyon túlsúlyos vagy.

3. A PCOS-t nem kell évente hüvelyi UH-on ellenőrizni. Azt kell nézni, hogy a tüneteid és a hormonjaid meg az inzulinod hogy áll. Ha kezelés mellett rendszereződik a ciklusod, javulnak a panaszaid és az inzulinértékeid, van ovulációd, akkor tök mindegy, hogy a petefészked hogy néz ki, ugyanis policisztás petefészke tök egészséges nőnek is lehet. És hiába nem látja esetleg valaki PCOS-nak a petefészked, ha közben nem menstruálsz, nincs ovulációd és rosszak az inzulin- vagy cukorértékeid.


Ha netalántán még fogamzásgátlót is szedsz, akkor pláne semmi értelme nincsen az évenkénti ellenőrzésnek.

Sz, hogy 10 év múlva meddő leszel-e, nem azon múlik, hogy évente megnézik-e UH-val, hanem azon, hogy kezelik-e és mivel.


Milyen kezelést kapsz a PCOS-edre?

2018. febr. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Szénhidrát diéta és annyi mozgás, amennyi a csövön kifér. Köszönöm! A tabletta nem jöhet szóba trombózishajlam miatt, a Merkformin jött még szóba, de vita van a dokik között, úgyhogy nem szedem.
2018. febr. 27. 18:54
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor a kezelésed oké:) Hidd el, felesleges mindenáron a hüvelyi UH, amit kell, azt látják hasival is, bár mint mondtam, sok relevanciája nincs. A javulást nem ott lehet követni, hanem a ciklusod javulásában, a fogyásban (amennyiben túlsúlyos vagy), a CH anyagcsere rendeződésében, a hormonjaid rendeződésében.
2018. febr. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha minden áron fontos neked a szűzhártyád éppsége akkor ne csináltass hüvelyit, mert a leg ügyesebb orvos is átszakíthatja véletlenül. Ha nem ez a rész a fontos, hanem a valós szüzesseg akkor mehetsz bárkihez, max elszakad. Egyébként magyon sok szűz lánynak úgy szakad át, hogy észre sem veszik....
2018. márc. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!