Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan erősítsem meg az...

Hogyan erősítsem meg az immunrendszeremet?

Figyelt kérdés
Régen alig voltam beteg viszont az utóbbi fél évben szinte 3 hetente lebetegszem. Már összegyűlt kb. 120 óra hiányzásom. Elég jó tanuló vagyok, viszont a hiányzásokkor nehéz pótolni, ilyenkor csúnyán megromolnak a jegyeim. Mostanában betegen is suliba járok, mert nem akarok rossz jegyeket kapni, illetve a sok hiányzás miatt félek az évvégi bukástól is. Egy héten 32 órám van. 13/F. 7. Évfolyam

2018. márc. 5. 04:45
 1/8 anonim ***** válasza:

Én is nemrég voltam beteg, és az orvos adott ilyen Béres immunerősítő cseppet.

Miden nap 10 csepp kell belőle.

Elvileg használ

2018. márc. 5. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Laskagomba és készítményei.
2018. márc. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%

A Béres jó ötlet, csak szedd kitartóan. További ötletek:

- D3-vitamin ősztől tavaszig napi 2000 NE kb. Háziorvossal felíratva olcsóbb

- probiotikum, minimum 4 milliárd egyszerre a vastagbél egészségéért (az immunsejtek négyötöde a belekben tanyázik) - pl. Béres probio 1x1 vagy BioKult 1x2 kapszula vagy Lactobifid 1x1 vagy Jutavit 1x2 stb.

- Isoprinosine nevű antivírus tabletta (vényköteles - írasd fel): amint megérzed, hogy jön a "vész" (bármilyen megfázásos tünet), azonnal szedj be 1 vagy 2 tablettát (a napi max. mennyiségig ismételhető). Ez azt csinálja, hogy immunrendszer-jellegű viselkedést szimulál, viszont mivel a megfázásokat legnagyobb százalékban okozó vírusoknak nincs agyuk, így csak az jön le nekik, hogy hú de fenenagy ez az immunrendszer, na én megyek is inkább. Valamiért ezt nálunk nem nagyon ismerik, pedig a betegtájékoztatójában benne van, hogy megfázásnál is hatékony. Viszont amíg a betegség legelején nagyon látványosan és gyorsan hat és megszünteti a kezdeti tüneteket pár órán belül, úgy kialakult megbetegedésnél már nem túl hatásos. De ki lehet így húzni megbetegedés nélkül, ha mindig résen vagy, még akkor is, ha betegekkel élsz együtt. Ráadásul mivel ez a szer nem igazán avatkozik bele a test saját folyamataiba ezzel az immunszimulációval, feleannyi lehetséges mellékhatása sincs, mint egy antibiotikumnak pl.

2018. márc. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Megfelelő táplálkozással, ne egyél Mcdonads-os dolgokat, hanem még télen is sok gyümölcsöt, narancsot, banánt, almát (alma sajttal például fenséges, ezt vihetsz a suliba tízóraira!), főzelékeket egyél, húst is, de ne állandóan, és sportoljál, legyél - télen is- a friss levegőn, menjél szánkózni, most van hó, vagy korcsolyázni, szóval sportoljál, legyél sokat levegőn, nyáron meg a napon, az is kell a D-vitamin miatt. Betegen meg ne menj suliba.
2018. márc. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ja, és mindig mossál kezet, mielőtt eszel, és ne legyél betegek társaságában, mert könnyen elkapod a bacit.
2018. márc. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. márc. 8. 06:11
 7/8 A kérdező kommentje:
A Béres cseppet ki fogom próbálni, meg a D vitamint.
2018. márc. 8. 06:11
 8/8 anonim ***** válasza:

A Béres-csepphez C-vitamint is szedj, az mindenképp szükséges.

D-vitamint lehet kapni vény nélkül is, ha esetleg a dokid nem hajlandó felírni. (Az enyém először megkérdezte, hogy ugyan minek az nekem... Pedig amúgy rendes, lelkiismeretes, csak hát még mindig ott tart, hogy a D-vitamin csak a csontok miatt szükséges.)

2018. márc. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!