Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Herpeszmegelőzés - mivel...

Herpeszmegelőzés - mivel erősítsem az immunrendszeremet?

Figyelt kérdés

Herpesz elleni küzdelemben azért sajnos már jártas vagyok. Viszont így az őszi időben egyszerűen állandóan előjön. Egy tavalyi streptococcus-fertőzést sajnos moxifloxacinnal kellett kezelni, ami annyira erős volt, hogy a herpesz is elkapott a kétoldali mandulagyulladás mellé, a klinika fül-orr-gégéjén még olyan csúnyát nem láttak. Azóta persze már kevesebb és nem annyira ronda, ha kijön, de azért nem kéne :) :-\

Az aciclovir (Virolex, Telviran, etc...) tabletta formájában már 4-5x 200 mg-ban megoldja a bajom, de ezt októbertől márciusig nagyon drága lenne szedni... Most legutóbb 1 hétig szedtem, elmúlt. 3-4 nap után újra előjött kettő... És lassan múlik, akár 1,5-2 hét alatt. Nekem leginkább a tömény teafaolaj enyhíti a rusnyaságot, az alkohol/aciclovir vagy más szaporulatgátló kenőcs/Herpesil és egyéb gyógynövényes dolgok nem hatnak rá.

Vitaminnak elég jót használok, Puritan's Pride Time Release Complete One (retard kiszerelés, és jóval több dolog és dózisban, mint egy Béres cseppben...). Ennek ellenére elég gyakran vagyok beteg, mondhatnám szinte ősz végétől tavaszig, változó intenzitással.

A Lizin C-t sokan dícsérték, de nekem hülyeségnek tűnik, hogy ha kijött a herpeszem, akkor 5 napig 4x4 tabletta. Ugyanúgy drága, és állandóan szedhetném...

A bíbor kasvirágon kezdtem gondolkodni, bár hogy ez csodaszer-e, mint oly sok emlegetett társa, azt nem tudom.

Van valaki, aki tud egy tuti immunerősítőt?


2009. nov. 19. 09:49
 1/1 anonim ***** válasza:
Hasonlóval szenvedtem kb. 1 évig, és utána még 2 évig kb. havonta volt herpeszem, ami csúnya volt és lassan gyógyult. Szerintem a legjobb immunerősítőket szeded, ennél többet nem tehetsz. Az aciclovir cuccokkal óvatosan: nem tesznek jót szervezetnek, és hozzá lehet szokni, ha pedig egyszer nagy bajod lesz, nem fognak használni. Én így ennyi év távlatából úgy gondolom, akkor nagyon lestrapált voltam testileg-lelkileg, és egy egész más okból bekövetkező nagy környezetváltozás, a lényegesen több alvás és a rendszeresebb életmód segített hosszú távon eltüntetni. Azóta évente 1x van, átlagos és átlagosan gyógyul. De már nem szedek rá semmit, és csak gyógynövényes krémmel kenem, hadd dolgozzon a saját immunrendszerem ellene. Őszintén drukkolok, hogy megoldódjon a problémád!
2009. nov. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!