Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mikor fogok megérni?

Mikor fogok megérni?

Figyelt kérdés
10 éves vagyok. Az egyik osztálytársamnak most menstruál. Nekem meg még a mellem se nő. Az osztálytársnőim folyton olyannal cikiznek mint pl. Miért hordasz cicifixet ha nincs is melled (köszi, azóta nem is hordok pedig csak szégyenlős vagyok) meg hogy te mikor fogsz rendesen megérni? vagy ha valaki éppen bejön az öltözőbe és mindenki belát amikor kinyitja az ajtót, én odébb megyek és erre ilyet szól nekem hogy miért mész odébb, ha nincs is melled? ráadásul olyanokat is megállapítgatnak rólam hogy még biztosan nem szőrösödöm és hogy nekem kb. nyolcadikba fog megjönni (ráadásul mind ezt a szemem előtt úgy hogy én is ott vagyok velük) viszont én már szőrösödöm, fehérfolyásom is volt, szokott görcsölni a hasam volt már kis barna folt is és folyamatosan pattanásosodom, de azért olyanokat kérdezgetnek hogy én már mikor fogok megérni meg stb. csak azért mert nincs mellem meg a hónaljamon nincs szőröm (igen, csak lent van). A lány az osztályunkból akinek már megjött annyira szőrösödik, hogy borotválja a hónalját. De "lelkileg" is már elég érettnek nevezhető vagyok. Amúgy 5. o. vagyok. SOS lányok segítsetek!!!

2018. márc. 26. 21:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Egyáltalán ne fogalalkozz az ilyenekkel. Tudom, ezt így nehéz, de próbáld meg letojni őket. 10 évesen az égvilágon semmiről nem vagy lekésve, sőt a legtöbb lánynál ilyenkor kezdődik meg az eglsz pubertás, ez a teljesen normális kor. Úgyhogy ráérsz még, egyénfüggő, hogy ki mikor "ér meg", de elég szomorúnak tartom, hogy ilyenekkel bántanak. Tíz évesen nekem sem volt semmi mellem, de megnőtt rá pár évre, neked is megfog.

Hordd azt amit szeretnél, ne ők befolyásoljanak. Biztos vagyok benne, hogy tök jól nézel ki, és nem tűnsz éretlennek.

Ha nagyon zavar, mondd a szemükbe, aztán ne foglalkozz velük. Egy idő után ráunnak, ne aggódj.

Menstruálni én 14 évesen kezdtem, de sosem tartottam magam olyan igazán későn érőnek, te sem vagy az. :)

Légy magabiztos, mosolyogj sokat és ne törődj az ilyen taplókkal. Nem tudod befolyásolni ezt a folyamatot, inkébb csak várj türelemmel, meg lesz a gyümölcse az egésznek.

Ha mégis bizonytalannak érzed magad, írj nyugodtan nagyon szívesen segítek. :)

2018. márc. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne is foglalkozz velük. :) Ebben lelik örömüket, hogy "cikizzenek". Holott ebben semmi ciki nincs, mindenki másképp érik. Hidd el, addig örülj, amíg nem jön meg. Nem lesz olyan kellemes minden hónapban görcsölni. Nagyon gyerekes viselkedés ilyen miatt piszkálni a másikat, persze még gyerekek is vagytok..
2018. márc. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"volt már kis barna folt is"

Van egy jó hírem. Az volt az első menstruációd. :) Ne foglalkozz az ilyen emberekkel.

2018. márc. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Addig örülj Drága amíg nincsennek ilyen bajaid. :) Egy időben mi is mutogattuk egymásnak a hónaljszőrt, hogy kinek milyen van, rá egy évre nyáron pedig a velem egy idősek kicikiztek hogy nem borotválom és ez undorító. Azóta gyantáztatom, borzasztó kellemetlen volt. A menzesszel is lesz még sok bajod, na meg a pasikkal. Szólj vissza nekik, hogy neked azért nincs szőr a hónaljad alatt mert borotválod és tök nevetséges/gyerekes hogy ők meg szőrösen hagyják és még mutogatják is. Vagy bármit, csak úgy. Ne hagyd magad. A melled meg majd elkezd szépen nőni. Én 11 voltam mikor kb cseresznyeméretű volt és utána kezdett nőni, ráadásul egy darabig tök felemásul. Ma már 21 vagyok, gyantáztatok és normálisak a melleim is. Ne aggódj, élvezd ki amíg úgy mehetsz nyaralni hogy nem kell számolgatni, hogy vajon meglesz e pont akkor. Hajrá, és tényleg küldd el őket a francba!! Nehogy már megkeserítse az ő nyomorúságuk a te életedet, engedd el a bántószavaikat magad mellett! Te annál több vagy és értékesebb, majd később rájössz.
2018. márc. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ne foglalkozz velük szerintem se . Nekem 12evesen jött meg az egyik baratnomnek meg 14 évesen szvl egyáltalán nem vagy lemaradva sőt 10 évesen nálunk csak 1 lánynak volt meg.. mindennek eljön az ideje😀 16/l
2018. ápr. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!