Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehet ennyi idősen mellrákom?

Lehet ennyi idősen mellrákom?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben egyre jobban elkezdtem aggódni. Ott kezdődött minden hogy körülbelül két éve elkezdtem fogamzásgátlót szedni. Fél év múlva egy körülbelül 1 cm átmérőjű kemény kerek csomót tapintottam a mellemben. Meg mutattam a nőgyógyászomnak és elmentem mell ultrahangra is, mindenhol azt mondták valószínűleg fibroadenoma és biztos hogy nem a fogamzásgátló okozza. Szedtem tovább a gyógyszert, a csomó meg egyre csak nőtt, három havonta nézték ultrahanggal, de biopsziat nem csináltak. Az orvos biztosan mondja hogy fibroadenoma (nem tudom csak ultrahang alapján hogy állapítható meg ilyen biztosan).

Fel éve abba hagytam a fogamzásgátlót, a csomó egyszer egy picit kisebb lett (de már egyébként több mint 2cm átmérőjű) azóta azt mondták elég csak fel évente jarni ultrahangra. Most annak ellenére hogy nem szedem a gyógyszert a csomó nő, és már nem is egyenletes kör alakú hanem nagyon egyenetlen a felszíne és kemény. Folyamatosan változik a mérete. Több csomó nincs a mellemben, de ez az egy nagyon zavar. Úgy félek hogy valami komoly bajom lehet. 18/L



2018. márc. 26. 23:13
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Korodból adódóan nagyon valószínűtlen a rosszindulatú daganat, de kellene csinálni menzesz után egy finomtűbiopsziát, aztán mivel 1.nőtt, 2.zavar, 3.tapintható, 4.elég nagy, 5.fiatal vagy (azaz sok hormonhatás fogja még érni, lehetsz majd terhes, terhesség alatt is szokott nőni), ki kellene veteni.

Mammográfus

2018. márc. 26. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!