Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ilyen eredmények mellett...

Ilyen eredmények mellett elkezdhetem szedni a fogamzásgátlót? Az APC rezisztencia teszt 1.89 lett, megjegyzésben hogy Leiden mutáció elvégzése ajánlott, ami negatív. Erre a nőgyógyászom felírta a Belara nevű fogamzásgátlót de én félek a trombózistól.

Figyelt kérdés
Az APC teszt értéke egyes helyeken 1,9től normális, máshol azt írják 2-10 között kell legyen az értéke. Nem csak védekezés céljából lett felírva, ciszták vannak a petefészkemben. Enyhén túlsúlyos 20éves vagyok, de aktívan sportolok és nem dohányzom. Tudom nem sok esély van rá hogy ezt egy másik nőgyógyász szakorvos olvassa, de mások véleménye is érdekel, mert nagyon félek a trombózistól amit nem csak a Leiden hanem más mutációk is okozhatnak. Esetleg végeztessek el más genetikai tesztet? Vagy csak túlreagálom. Valaki kapott már trombózist fogamzásgátlótól? A családban egyébként nem fordult elő, nem tudom honnan lett rá hajlamom....

2018. febr. 2. 22:50
 1/8 anonim ***** válasza:
De mégis milyen cisztáid vannak? Lehet nem a fogamzásgátló lenne az egyetlen megoldás.
2018. febr. 3. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Petefészek ciszta. És nincs PCOS-em, semmi egyéb tünet, inzulin rezisztencia teszt is megvolt.
2018. febr. 3. 09:08
 3/8 anonim ***** válasza:

Jó, de milyen? Mióta? Mekkora? Okoz-e panaszt?


Mi szerepel az UH leleten?

2018. febr. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Kicsi, de sok ciszta. Nem okoz semmilyen panaszt azon kívül hogy nem 28 hanem 32 napos tőle egy átlagos ciklusom. Novemberben diagnosztizálták. Az előtt egy évvel voltam rákszűrésen és akkor még nem volt.
2018. febr. 4. 08:28
 5/8 anonim ***** válasza:

És ha van rendes ciklusod, akkor miért is kellene erre fogamzásgátló?


1. Amiről te beszélsz, azt policisztás petefészeknek hívják. A nők egy részénél látható mindenféle probléma nélkül, ilyenkor kezelést nem igényel.

2. A policisztás ovarium lehet egy ún. policisztás ovarium szindróma (PCOS) része, de hogy nálad az áll-e fenn, ahhoz egy hüvelyi UH-nál kicsit több vizsgálat kellene. PCOS-re speciel lehetne fogamzásgátlót adni akkor, ha olyan tünetek állnak fenn nálad, amire a fogamzásgátló jó (pl. fokozott szőrösödés, aknék, hajhullás, több hónapra kimaradó menstruáció). De egyébként PCOS esetén a fogamzásgátló kezelés csak tüneti, nem oki kezelés.

3. Azért megnézném azt az UH-t, mert sok esetben olyanokra írják rá, hogy PCO, ami nem is az. Annak megvannak a kritériumai: petefészkenként min. 12 db. 5-9 mm-es tüsző és/vagy 10 cm3 feletti petefészek-térfogat. A leírásod alapján simán lehet, hogy esetleg van pár érésben lévő tüsző a petefészkedben, valaki meg ráfogja, hogy PCO...


Szóval ha amúgy nem szeretnél fogamzásgátló tablettával védekezni, ráadásul a trombózistól is félsz, akkor előbb vizsgáltasd ki, hogy tényleg szükséged van-e a gyógyszerre...

Ugyanis a leírás alapján erős a gyanúm, hogy nem.

2018. febr. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Szeretnék fogamzásgátlót szedni, a kérdés is arra irányult, hogy negatív Leiden mutáció teszt mellett érdemes lenne-e még más genetikai vizsgálatot elvégezni? Mivel félek a trombózistól, de a családban nem fordult még elő.
2018. febr. 4. 13:09
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát ha téged megnyugtatna és van rá pénzed, akkor persze, megéri, mivel ha teljesen nullára nem is tudja redukálni a kockázatot, azért valamennyivel csökkenti.
2018. febr. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szíves válaszaidat, ment a zöld kéz :)
2018. febr. 4. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!