Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Gombás fertőzésem van. Mit...

Gombás fertőzésem van. Mit csinaljak? (Lent) 18/L

Figyelt kérdés
Egy hete voltam nőgyógyásznál. Akkor még csak egy nagyon kicsit éreztem, h baj van. (De már kb 1 év alatt 5-6x előjött ez a fertőzés) mindig canesten kupot hasznaltam, elmult, de ujra kijott. Most is felírt a nogyogyasz canesten 6 napos kupot + canesten krémet. Naprol napra egyre rosszabb lett, ahogy hasznaltam. Tegnap elmentem nogyogyaszhoz, mert rettentően csip amikor pisilek, be van dagadva az egesz, és ilyen nyilt repedések vannak mindenhol a huvelyem korul. Fel irt pevaryl kupot es krémet. Mar be raktam egy kupot, es folyton kenegetem de semmi valtozas. Raadasul rettentően be dagadt mostanra. Mit csinaljak? Jovoheten erkezik meg a tenyésztés eredménye, de addig viszont meghalok, mert pisilni is nehéz elmenni, lever a viz kozben annyira csip.
2018. ápr. 4. 02:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Allergiás vagy valamelyikre, inkább antihisztamin kellene, meg egy jó bőrgyógyász.
2018. ápr. 4. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Lámpavasra az ilyen allergiás bőrgyógyászokkal! Kókler vajákosak! Teljesen elvtelen és káros mindent (ami meghaladja az orvos tudását) az allergiára fogni. Előbb minden mást ki kell zárni.


Szerintem valamilyen fertőzés. Főleg ha már a hugyutakra is terjed. Ha gomba okozza és ez bizonyított, akkor szisztémás gyógyszert kéne rá adni. Ameddig nem lehet tudni hogy milyen kórokozó csinálja , addig hódos hüvelyöblítéssel lehetne próbálkozni. De ha már vérzik a nyálkahártya, az már bajos a jód miatt.

Colpo cleaner.

2018. ápr. 4. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Azert csip a vizeletem, mert be van gyulladva az egesz nemiszervem es kis repedések vannak mindenhol és azt csípi.
2018. ápr. 4. 05:21
 4/11 anonim ***** válasza:

Egy kúptól ne várj javulást. Majd ha elhasználtál már kb 3-at akkor érzed majd. Folyton kenegetni is felesleges. Egy nap elég ha kétszer-háromszor bekened, pl reggel, délután és este fürdés után.

Ha mondjuk van barátod és szexeltek akkor őt is megkéne vizsgálni mert ő adja vissza neked. Ha nincs akkor más miatt van gombád vagy fertőzésed.

Ha főzöl ki kamillát és beleülsz az is segíthet.

2018. ápr. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem szexelunk jelenleg, mert mondom pisilni is nagy kihívás.. mar a masodik kupnál tartok Es semmi javulás... kiprobalom a kamillát hátha. Legalabb pisilni tudjak anelkul hogy meghalok. :(
2018. ápr. 4. 13:18
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia, hasonló problémám volt. Mivel a gombák természetesen jelen vannak a hüvelyben és már párszor legyőzted, ezért azt javaslom, hogy az immunrendszeredet kezd el erősíteni, járj el valamit sportolni. Nekem sokat segített a nőgyógyászom, hogy felírt szájon át bevehető gombaellenes gyógyszert. Én nem használtam utána hüvelyflóra helyreállító kúpot, se semmit. Hagytam, hogy a gyógyszer elintézze magának, közben meg sportoltam.

Most már ki merem jelenteni, hogy sikerült megküzdenem vele. Sok sikert! (A fluconazole-t nem ajánlom, a legtöbb gomba rezisztens már rá)

2018. ápr. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszt!

De jovohetig mit csinaljak amig meg jon az eredmény? Rettentően csip minden egyes pisiles. Direkt nem iszok sokat hogy ne kelljen pisilnem menni :(

2018. ápr. 4. 14:22
 8/11 A kérdező kommentje:
Mar tiszta seb az egesz. A szemeremdombomon is, a szeméremajkakon is, Es kicsit beljebb is..
2018. ápr. 4. 14:24
 9/11 anonim ***** válasza:
minél többet iszol, annál kevésbé fog csípni. én a helyedben nem tenném azt, hogy keveset iszom, mert ennek szövődménye lehet egy vesék felé szálló gyulladás is.
2018. ápr. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szedsz fogamzásgátlót?
2018. ápr. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!