Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Pcos? Kinek milyen tünetei...

Pcos? Kinek milyen tünetei vannak? Hogy derült ki? Milyen kezelést kap?

Figyelt kérdés

Ma voltam nőgyógyasznál és azt mondta pcos-em van. És ha gyereket akarok vagy nagyon görcsölök jöjjek vissza és kezeljük.

Nos én utána olvastam és azon kívül, hogy rendszertelen a menstruáciom semmi más tünetet nem észlelek. Létezik pcos inzulinrezisztencianélkül is?

Igazabol minden érdekel ezzel kapcsolatban.


2018. ápr. 5. 17:49
 1/3 anonim ***** válasza:
Azért nem mindegy hogy neked PCO-d vagy PCOS-ed van. Az utóbbi ugyanis szinte majdnem mindig együtt jár az inzulinrezisztenciával. Nem írtad mi a panaszod. Nekem “sima” PCO-m van, vagyis policisztás petefészek, ami gyakran, de nem minden esetben van jelen a PCOS-nőknél. Szóval nem mindegy...a PCOS-nek összetett kezelése van, belgyógyászati, nőgyógyászati és endokrinológiai, mert diéta, sport, gyógyszerek vagy esetleg műtét segíthet. Én jelenleg magas hormontartalmú fogamzásgátlót szedek (amit fogamzásgátlónak nem is nagyon adnak, mert ez esetben inkább “mellékhatás”) mert nagyon durván görcsöltem...és ha ez sem segít, bár jelenleg ez a 3. hónapom és tök jól vagyok amióta szedem, akkor jön a laparoszkópia. Lehet nem sikerült teljesen a kérdésedre válaszolni, de nem árt tisztába tenni a dolgokat, ugyanis ha PCOS van neked, azt el kellett volna kezdeni kivizsgálni és kezelni, míg a PCO ha nem okoz panaszokat nem feltétlen szükséges. Eleinte én is félreértettem, nekem is a doki magyarázta a különbséget :D
2018. ápr. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Rendszertelen a ciklusom es neha görcsölök ezek a tüneteim. De marcius ota nem nagyonerzem a görcsöket. Előtte levő 3 hónapan sűrűbb volt mes fájdalmasabb is. Ezert is kértem akkor időpontot csak hát kb másfél honap múlva kaptam. Mikor kár nem nagyon görcsöltem. De elmentem meg is ultrahangozott a doki és az ambulans lapomra azt írta hogy "petefeszkei pcos-re utalo képet mutat" diagnozisnak meg polozisztas ovarium szondrómat írt.

Ahogy utana olvastam nekem is ugy jött le hogy ezt kezelni kellene. Ezért nem is értem miért csak annyit mondott hogy majd ha gyereket akarok vagy ha görcsölök akkor kezeljük. Próbalok keresni egy magán dokit csak anyagilag most nem allok a legjobban.


Viszont a háziorvos tud nekem vervételre beutalót adni hogy kiderüljön van e inzulinrezisztenciam?

2018. ápr. 12. 13:18
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem igen, érdmes megpróbálni a háziorvost, és ha megengedheted magadnak anyagilag, akkor a magán nőgyógyászt is. Sajnos eleinte nekem sem foglalkoztak vele sztk-ba, csak írogatták a gyulladáscsökkentőket meg az antibiotikumot, mert szerintük fertőzés. És akkor a magán doki csinált uh-t, amin félrekezelések után végre látszott mi a gond. Kezelni mindenképp kellene, bár nem vagyok orvos, de a tünetek súlyosbodhatnak
2018. ápr. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!