Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akinek az ismerősi körében...

Akinek az ismerősi körében van elmezavaros, elmebeteg ember, milyen tünetei voltak, milyen kezelést kapott?

Figyelt kérdés
Akinek a környezetében, családjában megbolondult valaki. Hogyan vették észre, milyen tüneteket produkált az illető? Milyen kezelést kapott? Mennyire gyógyítható az ilyen? És mitől alakulhat ki?

2015. nov. 7. 12:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Volt kolléganőm "menekült" a skizofréniába, amikor a bátyja öngyilkos lett. Utólag persze az is kiderült, hogy a család erősen vallásos és egyben erősen alkoholista volt és nem voltak vagy lettek volna) igazán napi megélhetési gondok, csak éppen a szesz az drága. Kolléganőmnek tévképzetei és téveszméi, félelmei voltak, kvázi hallucinált is. Gyógyszeresen és elektrosokkal is kezelték. Képtelen volt elszakadni a rá rossz hatással levő családi környezetből (pedig okos nő volt amúgy) és nagyon fiatalon leszázalékolták. Azóta háromajtós szekrény méretűre dagadt, magas vércukor és koleszterin értékkel, érzékelhetően elbambult, szellemileg leépült, tavaly már infarktussal kórházba is került. A dolognak kétségtelenül lehet egy örökletes eleme, de a családi körülmények, a minta is sokat számít.
2015. nov. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nagyon sajnálom. :(

Nálam is elég rossz családi körülmények vannak, szorongásos betegségem már kialakult ez miatt és félek, hogy ilyesmi történik velem is... pszichoterápiára járok 2 hónapja, nem tudom, így meg tudom-e védeni magam, hogy így járjak. :(

2015. nov. 7. 13:23
 3/6 anonim ***** válasza:
A szorongás még messze nem elmebetegség. A pszichológus megoldást jelent, de ehhez idő kell.
2015. nov. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nálunk a családban én vagyok a kakukk tojás, bár én még betegnek sem tartom igazán magam, nemhogy elmezavarosnak. Nekem csak erős borderline személyiségzavarom van, ami javulóban van.

Nekem főleg erős szorongásom (nem tudtam megmozdúlni és görcsrohamok törtek rám) és depresszióm volt, hangot hallottam, nagyon gyakori hangulatingadozás (napi többször), rettegtem az elhagyatástól (ezért inkább nem bíztam meg senkiben), vagdostam (alkaromat, csípőmet, combomat, talpamat) és volt 5+1 öngyilkossági kísérletem (ebből csak kettőt vettek észre). Na ezeknek a nagyobb részét még a családom is észrevette, egy idő után.

Most az étkezésemmel vannak problémák, természetesen ezt is észrevették, de bármit is tesznek, így is úgy is csak néhány falatot eszem naponta.

2016. aug. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja 20 éves lány vagyok.
2016. aug. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát nálunk meg én vagyok a kakukk..Skizofréniás vagyok.A családomban tudtommal senki se beteg.Nekem durva hallucinációim voltak,paranoiás téveszmék,falábúság,keveset beszéltem,a hallucinációim felvidítottak (szeretem az adrenalint),a higiénám rendben volt.
2019. márc. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!