Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tudnátok nekem mondani receptr...

Tudnátok nekem mondani receptre kapható, vényköteles hüvelyflóra visszaállító kúpokat?

Figyelt kérdés
Konkrét nevek érdekelnének. Nekem korábban volt ilyen "gyógyszertárban kutyult" kúpom is, ilyenekre gondolok. Nem találok ilyesmit a neten csak a drogériás vackokat.

2018. ápr. 7. 22:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyik sem vényköteles. Miért lenne az? Csak tejsav meg lactobacillus van benne, egyikhez sem kell recept.
2018. ápr. 7. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Így igaz, csak egyes gomba/baktérium stb. ellenes készítmények kaphatók receptre, de még itt is szerintem inkább azért, mert néha az összetevőket a doki határozza meg vagy mert úgyis fel kell írni valahova a cucc nevét, mert nem várhatják, hogy a paciens memorizáljon egy latin kifejezést.

A hüvelyflóra visszaállítók általában tabletták, kapszulák, a gyógyszertárak is csak a "drogériás vackokat" árulják erre, ráadásul simán egészségpénztári egyenleg terhére is vásárolhatók. Persze vannak köztük jobbak és rosszabbak, de nem attól rosszabbak, mert nem vénykötelesek. Akkor rosszabbak, ha van bennük parfüm, baktériumölő (fertőtlenítő) adalékok, mert ezekbe nem kellenek ilyenek, már maga a tejsav is célravezető, probiotikummal megspékelve meg pláne az.

2018. ápr. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy a legtöbb vénynélküli, de én pont olyat keresnék ami vényköteles és receptre írható fel. De ahogy néztem, ezeknek "nincs is nevük", csak hatóanyagok vannak leírva.
2018. ápr. 8. 14:49
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha már hatóanyag van benne, akkor az nem sima hüvelyflóra helyreállító. Ami hüvelyflóra helyreállító, abban csak tejsav és/vagy lactobacillus van, maximum még egy kis ösztrogén némelyikben. De ezek továbbra sem vénykötelesek.

Amit neked a patikában kevertek, az nem sima hüvelyflóra helyreállító, hanem volt benne valami antibiotikum vagy gombaölő.

2018. ápr. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!