Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van itt valaki pajzsmirigy...

Van itt valaki pajzsmirigy alulműködéssel?

Figyelt kérdés

Lenne egy pár kérdésem hozzá.

Elsősorban olyat kérdeznék, aki szült is már.



2018. ápr. 13. 22:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mire lennél kíváncsi?
2018. ápr. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szia! Köszi, hogy írtál. Először is arra, hogy neked okoz e valamilyen problémát a vérzésedben ez a betegség?
2018. ápr. 13. 22:20
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia, nekem pont úgy derült ki, hogy tavaly január-március folyamán kéthetente volt meg. A nőgyógyász küldött laborba, 8 volt a TSH-m. Utána helyrejött, még mielőtt a hormontablettát elkezdtem volna szedni. De a pm-alulműködés okoz ilyen problémákat is.
2018. ápr. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nekem még új. Igazából úgy derült ki, hogy babát szerettünk volna és 2 havonta menstruáltam. Elmentem dokihoz, ő elküldött laborba írt ki gyógyszert, és pár napra rá terhes is lettem. Azóta meg is született a baba, fél éve. Viszont én azóta egy szem hormontablettát se vettem be. Mert ugye a korházban semmit sem mondtak erről. Háziorvos meg olyan, hogy vagy rendel, vagy nem, de ha rendel is akkor is kb. fele ideig bent van aztán elmegy.
2018. ápr. 13. 22:55
 5/10 A kérdező kommentje:
Most meg, pont olyan problémával küzdök, hogy 2 hete késik a menzesz, hullik a hajam ezerrel, de pms-em van már jóideje.
2018. ápr. 13. 22:58
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

szia,


en meg ugyan nem szultem, de a terhesseg folyaman derult ki, hogy alulmukodesem van ( vszinusitettek, hogy a terhesseg soran alakult ki, elotte nem volt ilyan gondom.)

most szedem a tabit, es igazabol semmi kulonbseget nem erzek, mert azt sem ereztem, amikor alulmukodott. azt nem tudom, hogy szules utan abbahagyhatom e, de nagyon remelem, hogy igen.

szerintem keress fel egy megbizhato dokit, es ne hagyatkozz a felig rendelo / nem rendelo orvosodra, az egeszseged ettol tobbet er. :) sok sikert.

2018. ápr. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Utolsó: Hasonlóan voltam ugye én is, nem tudtam ugye mit kellene éreznem. Viszont azt észrevettem, hogy a hajam nem hullott terhesen semennyire se már. És kb 3 hónapos volt a kisfiam mikor brutálisan hullani kezdett. Képzeld el, hogy a pizsim halványrózsaszín. Reggel kimentem a fürdőbe mosakodni, mikor összekötöttem a hajam teljesen az egész vállam tele volt hajjal úgy hogy markolni lehetett. Komolyan kétségbe vagyok esve, hogy nem marad hajam.
2018. ápr. 13. 23:49
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A terhességem előtt semmi baja nem volt a pajzsmirigyemnek. Utána éreztem, hogy semmi erőm, állva elaludnék, és nekem is feltűnően sokáig hullott a hajam. A vérzésem is elég rendszertelen volt. Kivizsgáltattam. Alulműködés, d vitamin hiánnyal. Már 5 éves múlt a kisfiam, és azóta is rendszeresen járok endo dokihoz, mivel autoimmunná vált a pm működés. Egyszer megpróbáltuk csökkenteni az adagot, hátha a szülés után helyreáll, de olyan rosszul voltam, hogy vissza álltunk a normál mennyiségre. A doki nőgyógyász-endo szakos, megnézte a többi hormont is, azok rendben vannak. Napi egy szem pm gyógyszerrel visszatértem a normál kerékvágásba. Szerintem keress egy jó dokit! Kitartás!
2018. ápr. 14. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem arra kellett volna várnod, hogy majd a kórházban mondanak valamit erről... Ha nem mondtak, rá kellett volna kérdezned. - Bár eleve a gyógyszered betegtájékoztatóját is el kellett volna olvasnod, főleg a "Terhesség és szoptatás" részt. Világosan leírják, hogy a tablettát többnyire élethosszig kell szedni, ill. azt is, hogy már a terhesség ALATT konzultálni kell orvossal, mivel változhat az adagolás. (Ez nincs benne, de növelni szokták.) És az is benne van, hogy szoptatási időszak alatt is az orvos tanácsai szerint kell szedni a gyógyszert, és az anyatejbe jutó hormonmennyiség annyira elenyésző, hogy nincs hatással a csecsemőre.
2018. ápr. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

8# Köszönöm!

9# Konzultáltam a háziorvossal, mivel 3 havonta nézték a tsh-mat, egyszer emeltek az adagon. Aőt a nődoki is nézte mindig az eredményt. Voltam nyaki ultrahangon is ahol nézték a pajzsmirigyem.

Endokrinológushoz nem küldtek tovább. Annál a dokinál szültem részben akihez jártam terhesgondozásra. Mikor hazaengedtek, sőt mikor kivittek az őrzőből, egy szó sem esett a pajzsmirigygyógyszerről. Őszintén szólva én meg el is felejtettem megkérdezni.

2018. ápr. 15. 13:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!