Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Magas a tesztoszteron?

Magas a tesztoszteron?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tegnap nőgyógyásznál voltam rendszertelen menstruációs problémával és egyéb tüneteket is észrevett rajtam (fokozott szőrösödés és társai). Szervi problémát nem talált, viszont elküldött laborvizsgálatra, ahol kijött, hogy magas a tesztoszteron szintem. Jövő héten kell visszamennem hozzá, és valószínűleg endokrinológushoz is el kell mennem. Nos tudom, hogy még nem mentem el endóshoz, és tudom, hogy hülyeség a neten összevissza mindenféle hülyeséget olvasni, de úgy olvastam, az ilyen probléma nem kezelhető, és eléggé megijedtem. A kérdésem az, hogy akik hasonló helyzetben voltak/vannak leírnák a tapasztalataikat?

21 L



2018. ápr. 20. 12:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz vele,mit mondanak a dokik,ha nincs semmi bajod! Ezek tesznek beteggé,fiatal vagy 21 éves!!

Én a helyedbe nem mennék sehová! Basszák meg!

Semmik bajod nincs,kizárt! A test,szervezet,az nem hülye!

Ha elmész tuti kapsz majd csomó gyógyszert,aztán szedheted életed végéig,meg jön majd a rák stb...

Úgyhogy nyugodj meg,nincs semmi bajod.

2018. ápr. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A tesztoszteron férfi nem ihormon, ami a nőkben is jelen van csak esetenként nagyon magas. A férfiaknál ez nem gond, náluk minél magasabb annál jobb. A nőknél viszont bezavar a női hormonok egyensúlyába. Az első választ biztosan laikus írta, más viszonylatban igaza lehet, de itt most nem.

Az endokrinológusok értenek hozzá, hogy mik a normális hormonszintek, bízhatsz bennük. Érdemes törődni vele mert később a teherbeeséssel is gond lehet. Plusz ha fokozódik akár szakállad is nőhet és borotválkozni mégiscsak ciki lenne. Egyébként nem vagy egyedül, sok nőnek van ilyen problémája. (ott dolgoztam 30 évig, onnan az info. Üdv: Ili)

2018. ápr. 21. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Az elsőre nem kell feltétel nélkül hallgatni. A második a nyerő.
2018. ápr. 21. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!