Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Vesemedence-gyulladás lehet?

Vesemedence-gyulladás lehet?

Figyelt kérdés

Felfázásnak indult...nehéz, fájdalmas vizelés és tompa fájdalom. Majd jöttek az alhasi görcsök, alsó derékfájdalom, rázott a hideg meg fáradékony voltam, nehezen aludtam. Tegnap éjjel viszont eldurvult a helyzet, olyan szintű fájdalom jött az alhasamra hogy semmit nem aludtam. A veséimre gyanakszom mert így kétoldalt belül fáj... Távol vagyok otthonról így nem tudom magam még megvizsgáltatni, ismerős doki írt fel antibiotikumot amitől elvileg egy nap alatt javulok, ezt este szedem majd be.

Szörnyű ez a konszans fájdalom, hányinger, lázasan is keltem.

Szexuálisan aktív vagyok.

Vesemedencére kell gyanakodni?


2018. ápr. 23. 08:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Csak úgy vizsgálat nélkül beszedsz egy antibiotikumot mert ismerős orvos írta fel?

Nem igaz nem tudsz elmmenni ügyeletre vagy valahova. Majd ha véreset pisilsz rájössz. De amúgy szerintem köze nincs vesédhez mert az alhasad fáj.

2018. ápr. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mindenképp keress fel egy orvost, a kórházban is van ügyelet is,mert ez nem normális dolog!!

Igen lehet hogy be van gyulladva a veséd, de az is lehet hogy veseköved van ami ha elzárja a húgyvezetéket az nagy baj!!

Irány az orvos,ne kelljen kétszer mondani!!

2018. ápr. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Nálam a vesemedence-gyulladás teljesen hírtelen legalább 40 fokig emelkedett lázzal kezdődött, és szerintem ez sokkal tipikusabb tünet mint csak későbben jövő láz. De persze, nem vagyok doki... A vesém (csak egy oldalan) az ágyon fekvéskor annyira fajdalmos volt, hogy nehezen tudtam egy oldalról másikra fordulni. Mint egy kemény nagy kő lett volna a vese helyett. Néha szrtm fajdalom volt a húgycsőben is. Semmi más tüneteim nem voltak, csak nagyon gyenge voltam, bár normális felfázási lázban mindig teljesen normálisan tudok működni. De a vesefajdalom inkább a háton vagy oldalon érződik, nem az alhason. Faj ha kopogtatsz a háton vagy ugrani próbálsz?


Nekem is az antibiotikum csak két-három nap múlva segített, úgyhogy várj egy picit. De mivel mondtad, hogy szexuálisan aktív vagy, neked a nemi betegségekre is gyanakodnod kéne (nekem sajnos arról is van tapasztalatom). Chlamydia például alhasfajdalmot és gyakran vizelési problémákat is okozhat. Ha időben nem vetted észre és gyógyítottad a betegséget, akkor lehet hogy kialakult egy gyulladás a belső nemi szervekben.

Mindenképpen minél hamarabban menj újra orvoshoz!


Remélem, jobb leszel!

2018. ápr. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!