Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 18 éves lány vagyok és nagyon...

18 éves lány vagyok és nagyon aggódom, mert mióta megjött, (aminek már 5 éve) még nem rendeződött a havivérzésem. Sőt mi több jelenleg is 3 hónapja várom, de nem jelentkezik. Mi gátolhatja a menstruációt, ha még szűz lányról van szó? Kérem segítsenek

Figyelt kérdés
2010. jún. 13. 15:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Hormonális okok lehetnek mögötte, a szüzesség csak annyiban fontos, hogy akkor valószínűleg még nem szedsz fogamzásgátlót - ami ebben az esetben jó.

Nőgyógyász. Ultrahang és hormonszint vizsgálatok. Nem fájdalmasak és nem is hosszadalmasak, mihamarabb keresd fel, hogy rendeződjön a ciklusod.

2010. jún. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

És a három hónap alatt nem mentél még nőgyógyászhoz?...

szerintem hormonális oka lehet, kérj vérképből hormontükröt, a doki egyből meglátja hogy mi a gond.

Ha sokat sportolsz, vagy nagyon vékony vagy, akkor is elmaradhat a menses.

Barátcserje kapszula esetleg rendezheti, de kérdezd meg a dokit először, az öngyógyítás normális diagnózis nélkül hatalmas butaság. A barátcserje neve Agnus Castus, és a Mastodynon cseppben is benne van, hátha a doki így ismeri.

2010. jún. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
ne aggódj, ez mindenkinek más és más....nekem pl 3 hónap után már rendeződött....ennek hormonális okai vannak....előbb-utóbb- rendeződni fog!
2010. jún. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Utolsó: Nem biztos, hogy rendeződik magától. Miért kell hülye tanácsot osztogatni?...


Nekem pl PCOS miatt nem jött meg több hónapon keresztül. Menj el nőgyógyászhoz, és kérj hormonvizsgálatot. Ha tényleg azzal van a probléma, akkor utána érdemes endokrinológust felkeresni.

2010. jún. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Kedves, válaszadók! Szeretném válaszaikat, gondolataikat ezúton hálásan megköszönni. Picit sikerült megnyugtatniuk, mert jómagam már a ciszta létezését kezdtem boncolgatni. Eddig talán azért nem fordultam nőgyógyászhoz, mert féltem és mai napig félig, de 2 héten belül mindenképp beiktatom a vizsgálatot. Annyit még szeretnék hozzáfűzni, hogy nagyon fejlett vagyok, épp emiatt fúrcsa számomra a felmerült probléma.
2010. jún. 15. 13:47
 6/14 A kérdező kommentje:
Elnézést, de nem igazán vagyok tisztában a PCOS fogalmával. Lenne kedves megmagyarázni?! Előre is köszönöm!
2010. jún. 15. 14:11
 7/14 anonim ***** válasza:
Én is így voltam, nagyon sokáig össze vissza jött meg. Nem ezért, hanem a pattanások miatt elkezdte szedni egy alacsony hormontartalmú fogamzásgátlót és akkor egyből rendeződtek a ciklusok is. Mivel 18 éves vagy, pár éven belül amúgy is kéne szedned, ha tervezel mostanában kapcsolatot, én is szűzen szedtem évekig, alacsony hormontartalmú gyógyszertől nem lesz semmi bajod. Én Belara-t szedek.
2010. jún. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
17.16-os vagyok, először Diane35-öt szedtem a pattanásokra.
2010. jún. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
én is PCOS-os vagyok, ugyanezekkel a tünetekkel, és neked is nagyon valószínű, hogy az okozza. Endokrinológushoz menj, a nőgyógyász annyit tud tenni, hogy fogigátlót ír fel, ami nem oldja meg a problémát, vagy ha cisztáid is vannak, megműt, ami szintén nem megoldás sőt még meddővé is tehet. Van egy jó weboldal, pcos.hu, azt olvasd el mert nem olyan egyszerű 1 mondatban összefoglalni, hogy mi ez a betegség, de nyugi, nem halálos, egészen jól együtt lehet vele élni:)
2010. jún. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

A fogamzásgátló nem old meg semmi,t csak elfedi a problémát. Nem értem miért kell fűnek fának ezt ajánlgatni ciklusrendezés miatt. SEMMI nem rendeződik tőle...egyáltalán NEM lesz normális ciklusa, csak egy mesterséges, amit a gyógyszer csinál.

Menj el orvoshoz és vizsgáltasd ki magad. De tényleg valószínű, hogy PCOS. Nekem is ugyanilyen gondom van.

2010. jún. 15. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!