Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Félek hogy nem lehet gyerekem?

Félek hogy nem lehet gyerekem?

Figyelt kérdés
Endometriózisom van. Most fogamzásgátlót szedek, emellett azonban egyre gyakrabban vannak fájdalmaim, igaz nem olyan erősek mint nélküle. Másfél év múlva kezdjük majd a babaprojektet. A doki azt mondta hogy majd mielőtt babát akarunk megműt. Azonban nekem szinte minden nap eszembe jut, hogy talán nem lehet gyerekem. Tudom hogy erre nincs garancia. Igyekszem tudatosan küzdeni az érzés ellen. Amint eszembe jut, egyből próbálok más szemléletet váltani, azonban ez nem mindig sikerül. Főleg amikor fájdalmaim vannak. Én tényleg igyekszem, de van hogy egyszerűen teljesen maga alá gyűrnek az érzelmek. Volt valaki hasonló helyzetben? Bármiféle tanácsot szívesen fogadok. Kérlek ne írjátok bántó megjegyzéseket, így is elég nehéz.

2018. máj. 8. 21:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem mostanában műt meg? Lehet hogy buta kérdés, szerencsére ez a betegség kimaradt nálunk a babavállalásból.
2018. máj. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Olvass sikertörténeteket! A testvéreméknek is nehezen jött össze, négy év, műtét (hasonló okból), stb., de végül lombikkal sikerült. Neked miért ne sikerülne?
2018. máj. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A fogamzásgátló nem "gyógymód" az endometriózisra. Onnan tudom, hogy kipróbáltam.

Ezzel kapcsolatban már merült fel kérdés, olvasgass itt: https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__nok-egeszsege__8707..

Én vagyok az első hozzászóló, aki a gluténmentesség fontosságáról ír.

Az a műtétet pedig nem kéne halogatni! Arra is jó, hogy akkor kiderülhet, hogy van-e másik, szervi oka, amiért nem lehet(ne) gyereked. Lehet, hogy a félelmednek van alapja, lehet hogy egyáltalán nem.

Az endometriózis nem zárja ki, csak nehezíti a teherbeesést. Nálam például a műtét során derült ki (más mód nincs rá) hogy milyen belső elváltozásaim vannak. Amik ugyan nem zárják ki a fogantatást, de ez a sokféle betegség együtt annyira megnehezíti, hogy mostanáig nem sikerült. Nagyjából 10 év telt el az utolsó műtét óta (nekem kettő volt). Ha nem élnék gluténmentesen, most is lennének tüneteim.

2018. máj. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ez egy belső félelem.. A nővéremnek is valószínűleg ez van, nagyon hasonló tünetekkel, egészen fiatal kora óta és nekik évek óta nem sikerül.. Lehet ez is ratesz a dologra. ( persze nem biztos hogy neki az van, ezt én gondolom így) A doki azért nem akar addig műteni, mert betegnek érezném magam. Ezt egy éve mondta, amikor is úgy volt, hogy megműt, de aztán azt, hogy inkább szedjek fogit. Mivel már a 4. fajtát írta fel akkor, (amikor is én a műtétre "vágytam") nem volt erőm ellenkezni. Mondtam hogy adok egy esélyt ennek a gyógyszernek, aztán ha nem válik be, keresek valakit aki megműt. Aztán bevált a gyógyszer egy ideig de most megint vannak fájdalmak néha.
2018. máj. 9. 09:57
 5/8 A kérdező kommentje:
Én is elkezdtem a cukor és glutén és igazából mindenmentes diétát de nem vált be. Majd műtét után megpróbálom, ott inkább megelőzésnek a kialakulását. Egyébként nagyon félek hogy mi lesz ha abbahagyom a fogamzásgátlót, mert előtte annyira nagy fájdalmaim voltak hogy néha fel sem tudtam ülni, meg elajultam. Mindenesetre köszönöm a biztatást és próbálok pozitív lenni :)
2018. máj. 9. 10:01
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia.

Nekem is endometriózisom van.

2016 márciusban műtét. Aztán 6 havi hormonszuri.

2017 májusban megfogant a babám :)

Én is úgy éreztem, hogy mi van, ha nem eshetek teherbe.

Én semmi diétát nem tartottam, csak a palástfű teát ittam. Én ennek tudom be.

Ne aggódj, biztosan neked is sikerül majd :)

2018. máj. 11. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A "cukor és glutén és igazából mindenmentes diéta" egy marhaság, nem csoda, ha nem vált be.

Az endometriózist az okozza, hogy az élelmiszereket, amit eladásra szánnak, peszticiddel (növényvédőszerrel) kezelik, hogy úgymond több legyen a termés. (Az teheneket pedig hormonnal, hogy többet tejeljenek... a többi állatról nem beszélve....a birka fogyasztható) A hús nem probléma, az számít egyedül, hogy milyen forrásból származik. A tescos csirkehústól nekem rosszabbodtak anno a tüneteim....

Egyéni fogékonyságtól függően okoz megbetegedést a peszticid, de csak csak hosszú távon, amikorra elég méreg halmozódik fel a szervezetben.

Az autoimmun rendszert vágja tönkre, ezért veszítjük el a glutén feldolgozó képességet.

Egyedüli mód a 90-100 %-os BIO élelmiszer fogyasztás. Vagy készen vásárolva vagy saját magunk által megtermelve.

A glutén feldolgozó képességet, eddigi tapasztalataim szerint nem lehet visszaszerezni. Ha valaki ragaszkodik a búzaliszthez, lehet kapni alakor bio búzalisztet. Ennek alacsonyabb a glutén tartalma, kevés nyugodtan fogyasztható belőle.

Én személy szerint bio zablisztet eszem, mert ez amerre lakom, könnyebben elérhető.

Amikor még nem kezdtem bele a gluténmentes életmódba, mindennap ettem zabpehely kását, mert olvastam, hogy jó endora. Melegen ajánlom legalább annak a fogyasztását, mert egy kicsit csökkenti a tüneteket. Ne tedd, amit mondok, ha ragaszkodsz a fájdalmaidhoz!

2018. máj. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Figyu! Nekem is volt endometriózisom. Nem rémisztgetlek a részletekkel. A következőt javaslom Neked.

-Dr Pusztai Zoltán orvos, nőgyógyász, természetgyógyász. Voltam nála az endo mútét után sokszor és korrekt.

-AVIVA torna!!!

-Ne agyalj, görcsölj rá a bababárásra, mert az lényegesen megnehezít mindent. Hagyd a Jó Istenre. Úgy is ha egy lélek meg akar születni, akkor úgy is meg fog ha az anyának 10 cm-es miómája van. Volt rá példa.

-Tudd, hogy az endometriózis lelki eredetű elváltozás. Ha érdekel, akkor nézd meg youtube-on a Biologika Szabadegyetem videoit a nőgyógyászat betegségekről. Extrém érdekes. Ha megérted, hogy mi van mögötte, akkor képes leszel változtatni. Tudod, minden fejben dől el.

-És igen a táplálkozás fontos, hogy tiszta legyen. A glutén sok galibát okozhat.

Minden jót és sok szerencsét!

2018. júl. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!