Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Normális, hogy ilyen gyakran...

Normális, hogy ilyen gyakran van valamilyen húgyúti fertőzésem?

Figyelt kérdés

Általában az után jelentkezik, amikor az intim együttlét a barátommal nem közvetlenül fürdés után van. Vagy én legalábbis ezt tapasztaltam. Fogamzásgátlóval védekezünk amúgy. Régebben voltam vele sima háziorvosnál, azt hiszem antibiotikumot adott rá, amitől el is múlt. Azóta ha jelentkezik, vagy sokat iszok (többek között cickafark teát is), vagy ha ez nem használ jön az antibiotikum, ha van itthon.

Szerintetek lehetséges, hogy a barátomnak van valami húgyúti baja vagy normális, hogy ha már pl félnapja fürdött (azóta pisilt is) akkor a rajta lévő bacik feljutnak az én húgyútamba, és ez okozza?


2018. máj. 11. 11:30
 1/5 anonim ***** válasza:
76%
Persze! Ezért is mondják, hogy együttlét UTÁN egyből pisilni kell, mert az együttlét alatt a húgycsőbe felmenő bacikat kimossa. Közvetlenül előtte pedig azért nem ajánlott, mert akkor elvileg még könnyebben feljutnak a bacik. De kérem, ne legyünk már ennyire igénytelenek! Ha nem is fürdik meg, akkor legalább ALAPOSAN mossa meg a félnapos h*gyos p*csét a barátod! De ez rád is vonatkozik! Eszem megáll
2018. máj. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ezt hívják nászutas betegségnek, ez egyfajta húgyúti fertőzés. Szex utáni pisiléssel lehet megelőzni.
2018. máj. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Első voltam, Bocsi a kirohanásért, de szerintem ez nagyon igénytelen. A perszét, a leírásod utolsó kérdésére írtam, mert amúgy nem normális, hogy ilyen gyakran legyen húgyúti fertőzésed, de ilyen körülményekkel nem meglepő. Figyeljetek a higiéniára, cickafarkos ülőfürdő is jó, és még szokták ajánlani a tőzegáfonya kapszulát is.
2018. máj. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem a barátod fertőz meg jó eséllyel, hanem te magad. A húgyúti fertőzést az esetek legnagyobb részében bélbaktériumok okozzák. Márpedig a nők húgycsöve elég közel van az ánuszukhoz, így ha szex előtt nem fürdik le az, aki erre hajlamos, bizony pont elég, hogy odakenődik valami aktus közben. Hiába láthatóan nincs széklet a nyílásnál, attól még a bacik ott vannak...

De ha tudod, hogy akkor jön ki, ha szex előtt nem fürdesz, miért nem csinálod azt, hogy mindig elmész előtte tusolni?

2018. máj. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Semmi gond, köszi a válaszokat!

Nem hiszem, hogy annyira nagy igénytelenség, hogy 4-5 havonta becsúszik egy olyan alkalom, amikor nem jut eszünkbe mosakodni szex előtt. Lehet hülyén hangzik, de fiatalok vagyunk, szerelmesek, és nem tervezzük el előre, hogy "na akkor ma este szex, előtte fürdés". :D

De amúgy mostanában már szólok a barátomnak, de akktror meg olyan hangulatrombolónak érzem magam.

Na mindegy a lényeg, hogy akkor ez ilyen körülmények között "normális", nincs semmi konkrét betegsége egyikünknek se.

De akkor ezentúl inkább hangulatromboló leszek, ha úgy van. :D

2018. máj. 11. 21:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!