Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nőgyógyász, valaki adna pár...

Nőgyógyász, valaki adna pár tanácsot?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 20 éves vagyok, holnap megyek először nőgyógyászhoz. Tablettát szeretnék felíratni, és kicsit izgulok, hogy mi lesz. -Esetleg nem tudja valaki, hogy hatvanban mennyi idő szokott lenni a "sorbanállás, de elvileg időpontra megyek-

Ha ír fel gyógyszert, akkor ahhoz havonta hogy fogok tudni hozzájutni? Vissza kell menni újból, és újból?

Remélem rendes lesz velem a doki, sajnos nem tudni ki lesz, mert hallottam már olyanról, hogy türelmetlenek, meg bunkók



2018. máj. 13. 19:10
 1/9 anonim ***** válasza:
68%
Ha nem küld el semmiféle vizsgálatra, csak találomra felír neked egy fogamzásgátlót, KÖVETELD, hogy küldjön tovább vizsgálatokra. Ugyanis ha csak random elkezdesz szedni egyet vizsgálatok nélkül, sok bajod lehet... Először a nőgyógyász ír fel fogamzásgátlót. Kérned kell tőle szakorvosi javaslatot. Azt el kell vinned a háziorvosodhoz, így a többi adagot már ő írja fel. Érdemes mindig 3 havit venni, az olcsóbb, mintha havonta kellene venned. A többi kérdésedre nem tudom a választ.
2018. máj. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszii, nagyon izgulok :(
2018. máj. 13. 19:20
 3/9 anonim ***** válasza:
73%
Mitől félsz? Nem fognak megenni. :) Ha már élsz szexuális életet, rákszűrést mindenképpen csináltass, évente kell ismételni.
2018. máj. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
66%
Asszonypajti (akit nagyon csípek :D ) korrektül leírta a tennivalókat. Csak megerősíteni tudom, hogy vizsgálat nélkül semmiféle foggátlót ne fogadj el az orvostól/ne váltsd ki a receptet.
2018. máj. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Tabletta íratásához hivatalosan csak rákszűrés kell, de azért a helyedben kérném a vérvételt, engem igen hamar eltettek majdnem láb alól amikor először nem néztek vérképet és rossz gyógyszert kaptam. Általában 3 havi adagot írnak fel, így elég 3 havonta beugranod a receptért, de háziorvos is felírhatja később 1 éven belüli rákszűrés eredményével. Nálunk ha időpontra mész akkor nem kell várni, mrrt ugyan rengetegen odamennek időpont nélkül, itt figyelnek arra hogy csak akkor hívjanak be random beteget ha időpontos már nem várakozik, máshol nem tudom hogy működik. Te légy udvarias, és akkor talán a doki is kedvesebb lesz, ha amúgy nem lenne az, nekem pl nincs rossz tapasztalatom sztk dokikkal. Ne izgulj, rendben lesz minden, csak ne hagyd hogy bármit rádtukmáljanak.
2018. máj. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
55%

Mi ez az állandó "követeld, hogy küldjenek el vizsgálatokra" szöveg a fogamzásgátlók felírásánál? Ugyan milyen vizsgálatokra gondoltok?


1. Fogamzásgátló felírása előtt -amennyiben az illető egészséges és nincs semmi olyan rizikófaktor, ami miatt indokolt lenne egyéb vizsgálat, valamint nem volt a családban fiatalkori trombózis/stroke/infarctus- csak egy normális anamnézisfelvétel és rákszűrés, valamint rutin nőgyógyászati vizsgálat kell. Sőt, rákszűrés is csak akkor, ha élt már nemi életet. (Manapság azért előfordul, hogy már az első aktus előtt felírat valaki tablettát).


2. Semmilyen vizsgálattal nem lehet eldönteni azt, hogy annak az adott személynek a piacon lévő kb. 10-20 féle összetételű és hormontartalmú tablettából melyik fog beválni. Se rutin labor vizsgálattal, se hormonvizsgálattal, se semmilyen mással. Az orvos dolga annak eldöntése, hogy valakinel egyáltalán javasolt-e bátmilyen kombinált tabletta szedése, vagy fennáll valami olyan tényező, ami miatt inkább más védekezés javasolt. Ennek eldöntésére pedig maximálisan elég az, hogy részletesen kikérdezi a beteget, megnézi és megvizsgálja. Kiegészítő vizsgálat csak akkor indokolt, ha van valami olyan tényező, ami azzá teszi.

Ha az orvos ezek alapján eldöntötte, hogy nincs kontraindikáció, akkor tapasztalat, szimpátia és a beteg egyéb adatai alapján javasol egy készítményt. Pl. ha valaki nagyon acnés, akkor javasolhat antiandrogén hatású tablettát, ha vizesedésre hajlamos, akkor olyat, aminek van egy kis vízhajtó hatása, ha nagyon görcsös a menzesze, akkor olyat, ami kifejezetten jó ilyen panaszra. Az, hogy valóban beválik-e, az majd a szedés során kiderül. Ha zavaró mellékhatás jelentkezik, akkor a páciens szól és kap egy másik fajtát.


De könyörgöm, értse már meg mindenki végre, hogy NINCS OLYAN VIZSGÁLAT, AMIVEL MEG LEHET HATÁROZNI, HOGY KINEK MELYIK TABLETTA LESZ JÓ A PIACON LÉVŐK KÖZÜL!

Egészséges nőket, akiknek nincs különösebb rizikófaktora, nem kell laborvizsgálatokra (sem rutin, hormonális vizsgálatra pláne nem!).

2018. máj. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
19%

"Engem igen hamar eltettek majdnem láb alól amikor először nem néztek vérképet és rossz gyógyszert kaptam"


Őszintén kíváncsivá tettél. Elárulnád kérlek, hogy mi az a kórkép, ami egy vérképből megállapítható, és az egyik típusú kombinált tabletta szedhető mellette, míg a másik típus nem? Ès hogy mi történt, mikor "rossz" tablettát írtak fel? Tényleg megköszönném a válaszod, szeretek újat tanulni.

2018. máj. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm ment a zöld kéz 👍
2018. máj. 14. 06:59
 9/9 A kérdező kommentje:

Naaa, ha esetleg valaki érdekel.

Egy nagyon rendes Dotkor Úr volt, csak sajnos nagyon sokat kellett várni. Megvizsgált, vett kenetet..? azt hiszem úgy hívják, ezzel együtt a rákszűrést is, 3 hét múlva lesz eredmény, vérvételre is elküldött ami pénteken lesz. Ha minden jó (már miért ne lenne), akkor fel is lesz írva nekem :)

Volt egy fiatal Hölgy is, gondolom ő gyakorlaton volt, ő is megvizsgált, melleimet, és a kezével a méhfalamat. Ez egy nagyon pozitív "élmény" volt, mert nagyon izgultam.

2018. máj. 14. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!