Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A kamaszlányok miért kezdik...

A kamaszlányok miért kezdik el szőrteleníteni a puncijukat már jóval az első szex előtt, amikor még nem látja senki sem, hogy milyenek lent?

Figyelt kérdés

2018. máj. 20. 10:47
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
79%

Azért szedem le, mert a szőr

- idegesít,

- csikiz,

- számomra gusztustalan, amikor már kikandikál a bugyi alól,

- menstruáció alatt betétet használva nagyon kellemetlen érzés,

- nélküle higiénikusabbnak érzem magam.

2018. máj. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
30%

Bár én szőrtelenítek,de orvosok mondták semmi köze a higéniához a szőrtelenítésnek,sőt nőgyógyászok nem is szeretik ezt a trendet,mert pont hogy betegségek is adodhatnak belőle,akár a szőrtüsző begyulladhat,benőhet,kipattoghat a bőr és viszkethet stb.



Divat,bár ha nem jár úszni,semmi szükség nincs rá.12-14 évesnek sem kellene borotválgatnia magát,ha nem lóg ki a szőre és nem is jár úszni

2018. máj. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
82%
Ja és azt is utálom, amikor a vérzés idején a méhnyálkahártya leváló darabjai beleakadnak a szőrömbe. Ez egy elég nyomos érv. Egyszerűbb tisztán tartani szőr nélkül az intim területet.
2018. máj. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
77%
Mert nagyon gáz ha tesin átöltözünk és kész bokor van mindenkin 😂😂 nagyon undorító. Sőt én nem bírom ha valahol szőrös vagyok valahol. Olyan gusztustalan számomra 😂
2018. máj. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
96%

Tizenkét évig éltem szőrtelen puncival, aztán elkezdett szőr nőni rajta, furcsa volt, ezért leszedtem, de a lábamon, ahol látszik, nem zavart még akkoriban, úgyhogy ott farkasember voltam :D

Rá két évvel meg megjött, és mivel versenytáncoltam, célszerűbb volt tampont használni. Ahhoz meg pláne jó, ha szőrtelenítesz, elég gusztustalan volt nekem a dzsumbujban kotorászni, mikor egyszer nem szedtem le.

Egyébként a nyolcvanéves nagymamám is borotválja magát alul, mert higiénikusabbnak érzi. Pedig őt se nézegeti alulról senki.

2018. máj. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Magamból kiindulva azt gondolom, hogy a legtöbben nem elsősotban esztétikai szempontból szőrtelenítenek ott lent, hanem mert praktikusabb, kényelmesebb, higiénikusabb. Igen, tudom, attól még nem lesz valaki tisztább, hogy szőrtelen, de pl amit itt is írtak, hogy menstruáció alatt sokkal könnyebb tisztán tartani, az igaz. Ezen kívül pl egy kánikulai napon, ha megizzad az ember és épp nincs lehetőség rögtön zuhanyozni, egy nedves törlőkendővel nagyon jól fel lehet frissíteni azt a területet, ha szőrtelen, a szőrt törölgetni viszont nem túl hatékony.
2018. máj. 22. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:
91%
Mert zavarjak a lanyokat
2018. máj. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
93%

Engem nagyon zavar. Már akkor is zavart. Ha hagynám nagyon megnőni csak viszketnék tőle, beizzadna, és a többi.

Máshol is szőrtelenítek mindent (a hajam kivételével nyilván), méghozzá gyantával.


22/L

2018. jún. 12. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
A szőrtelenítés egyáltalán nem higiénikus. Nem véletlenül van ott ám az a szőr. Fontos funkciója, hogy szellőzést biztosít, mivel nem tapad rá a bugyi közvetlenül a bőrre. És ha már itt tartunk a tanga sem higiénikus, nem ajánlott a használata, e. Coli fertőzés pl. sokkal könnyebben kapható el így. Aztán csodálkoznak a lányok, sőt, felnőtt nők is, hogy miért "fáztak fel". Üdv: egy orvostanhallgató. ;)
2018. jún. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
19-es jól írja,az orvosok se javasoljàk,mondom ezt úgy hogy én is szőrtelenítek.Semmi köze ennek a higéniához(menstruáció havi pàr nap,arra se foghatjuk),ez mostani divat
2018. jún. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!