Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Első menstruációm sztorija....

Első menstruációm sztorija. Ti is elmesélitek a sajátotokat?

Figyelt kérdés
Ma jött meg először. Balatonon vagyunk anyával, a barátjával meg a hugommal. Még nem szóltam anyának, mert nem akarom hogy a barátja is meghallja. Fürdőruha volt rajtam, a wc-n vettem észre, hogy mi is van... El akarom mondani neki, csak nem tudom mikor, egyelőre kicsit cikinek érzem, és tényleg nem akarom hogy anyán kívül bárki is meghallja. Nem fájt a hasam, semmit nem éreztem, egyszerűen csak elmentem pisilni, és hát barna volt a bugyim, először azt hittem poros és nem tudtam mi a franc történt xd de aztán rájöttem. Későn érő típus vagyok, a szőrösödéssel is így voltam, 16 éves vagyok,szóval már tudtam, hogy nemsokára meg fog jönni. Rögtön elkezdtem keresgélni GyK-n. Kíváncsi vagyok a ti sztorijaitokra is, hogx kinek momdtátok el, hogy mikor jött meg ésnhogx fájt-e, aggódtatok-e miatta, stb... Megköszönném ha a tapasztalataitokat is leírnátok.

2018. máj. 26. 17:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
24%

16 évesen az első???

Átlagosan 12 évesen jön meg az első,de gyakran előfordul hogy ennél korábban 9-11 évesen. Nekem 11 évesen jött meg. Szerintem nem ártana neked egy nőgyógyászati vizsgálat.

2018. máj. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Igen, 16 vagyok, de leírtam, hogy tényleg későn érő típus, a szőrösödés is kb 9.ben indult csak meg nálam
2018. máj. 26. 17:56
 3/15 anonim ***** válasza:
88%

Teljesen normális, ha 16 évesen jön meg, a magyarországi átlag 12,6. Ha 17 évesen még nincs semmi, akkor kell csak megvizsgáltatni magad, ne aggódj. Nem tudom, miért kell így ijesztgetni.

Nekem 13 évesen jött meg, nem fájt, máig sem fájt soha, úgyhogy elég szerencsés vagyok. Egy augusztusi estén lefekvés előtt, 11-kor elmentem pisilni, és hát láttam. Nagy lelkesen kiabáltam az egész lakásban, hogy mi a szitu, úgyhogy mindenki elég hamar megtudta. :D (Nyilván anyának címeztem.)

2018. máj. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Én 12 voltam. Egy nyári reggelen arra ébredtem, hogy valami nem stimmel. Hát, az egész hálóing, lepedő, takaró vérben úszott. Olyan gyorsan dobogott a szívem, túl hirtelen ébredtem fel. Azonnal szaladtam a telefonhoz, és kiabáltam anyunak, hogy megjött. :D Aztán lenyugodtam, gyorsan lezuhanyoztam, a hálóinget meg az ágyneműket beáztattam hideg, mosóporos vízbe, aztán vettem be fájdalomcsillapítót, mert nagyon fájt. Aztán lefeküdtem pihenni. Arra emlékszem, hogy nagyon nehéz volt megszoknom a betétet, de csak azóta tudok tampont használni, mióta már nem vagyok szűz. Azóta sokkal jobb átvészelni ezeket a napokat.
2018. máj. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 14 évesen jött meg,én is későn érő típus vagyok.Nekem előtte nagyon szúrt a hasam,tudtam hogy valami nem oké(azóta lekopogom nem szokott fájni,de azt nagyon megéreztem).Suliban voltam és épp fehér nadrág volt rajtam :D de nem áztam át csak otthon vettem észre,hogy egy picit véres a bugyim.Kiabáltam anyának hogy jöjjön be és kérdeztem,hogy Ez aaaaz??? Mondta hogy húha igen :D ennyi volt.
2018. máj. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Sssaszem ***** válasza:
87%
Táborban betegedtem meg nem tudtam mi az,a nevelő tanár elmondta, hogy ez menstruáció. Ja a lepedőm és a bugyim volt véres.
2018. máj. 27. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyes, NORMÁLIS, hogy 16 évesen jön meg, nem kell hülyeségekkel riogatni a kérdezőt!


14 voltam picit görcsöltem, egyből vér jött. Bugyimosás, csere, tettem be betétet és szóltam apának.

2018. máj. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

13 eves voltam anyanak mondtam el egyik este jott meg

16L

2018. máj. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
11 éves voltam, nyár de otthon voltam szerencsére. Görcsölt nagyon a hasam, anyu elvitt orvoshoz, mert azt hitte először, hogy vakbél.
2018. máj. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
12,5 voltam, suliban napközi alatt vettem észre a mosdóban. Először nem értettem mi történt, aztán mikor rájöttem, teljesen kétségbeestem, mert nem volt nálam semmi, és túl szégyenlős voltam, hogy szóljak valakinek. Biztos kiült az arcomra, hogy gondban vagyok, mert egy fiatal tesi tanárnő kérdezgetetni kezdett, hogy jól vagyok-e. Nagyon kedves volt, neki végül el mertem mondani, aztán kaptam tőle betétet is. Otthon már büszkén meséltem anyunak... :)
2018. jún. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!