Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Sos! Fontos! Kérlek tapasztalt...

Veros kérdése:

Sos! Fontos! Kérlek tapasztaltak adjatok tanàcsot! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Cypromixet szedtem majd 3 évig! Ezalatt erősen meghíztam majd 20 kg-ot. Ez a gyógyszer eleve molett nőknek jó? Nem csökkentett hormontartalmú kellene? PCOS vagyok plusz inzulinrezisztens. Kérlek segítsetek, lehet ez a hízàsom oka?
2018. máj. 31. 16:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát én nem látok ilyen mellékhatást a betegtájékoztatójában. Az inzulinrezisztencia inkább lehet a ludas. Talán el kellene kezdeni egy alapos életmód váltást. Az inzulinrezisztenciától általában meg lehet szabadulni a megfelelő diétával és mellé el kell kezdeni mozogni. A diétával kapcsolatosan keress fel egy dietetikust. Mellé meg javaslom az elején az úszást, mert az nem terheli annyira az ízületeket.
2018. máj. 31. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja és nem 2 hétig kell diétázni, meg sportolni, hanem életvitelszerűen. Nem véletlenül mondtam, hogy életmódváltás! Ha nem fogadod meg, annak előbb utóbb egyre komolyabb következményei lesznek.
2018. máj. 31. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Okoskodàs helyett inkàbb tàjékozodnod kellene. Tele van az emberek feje hülyeséggel tömve, ez a gyógyszer súlygyarapodàst okoz, az életmódvàltàs és a testmozgàs mondjuk talàlt.
2018. máj. 31. 17:17
 4/5 anonim ***** válasza:
Én csak elolvastam a betegtájékoztatót, de ha tudod, hogy súlygyarapodást okoz, akkor miért tetted fel a kérdést?
2018. máj. 31. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Önámítás. Súlygyarapodást csak a bevitt kalória mennyisége okoz. Ha lenne más módszer (többet hízol, mint amit beviszel), akkor a világ összes fizikusa vissza adná a diplomáját (lásd tömegmegmaradás törvénye), vagyis a semmiből nem lehet anyag (itt háj). A másik, ha lenne módszer arra, hogy bevitt táplálék, kalória nélkül is lehessen hízni, akkor a világ élelmiszergondja hamar megoldódna az új módszerrel, mert nem kellene táplálni a húshozó állatokat, csak rá kéne fogni, hogy hormonzavarosak. Ne ámítsd magad. Ameddig a bevitt kalóriád több, mint a felhasznált, hízni fogsz. Minden más módszer (ima, jósnő, ráolvasás, Norbi, 6 után nem eszek, satöbbi) kamu. Sajnos nem akarok bunkó, szélsőséges példát hozni, de a szerencsétlenek a német haláltáborokban is csak attól fogytak le, hogy nem kaptak eleget enni. Pedig biztos akkor is volt köztük gyógyszert szedő, hízásra hajlamos, stresszes, ülőmunkát végző, lusta, hormonbeteg. Ja és fogyókúra sincs. Mert a szóban benne van, hogy kúra, vagyis egy idő után abbamarad, és folytatódik a zabálás. Ragozhatod akárhogy, okolhatsz minden mást, de amíg nem csökkented a bevitt kalóriát, nem fogysz.
2018. jún. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!