Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Segítség! Hosszan elhúzódó,...

Segítség! Hosszan elhúzódó, erős vérzés ellen melyik a jobb, a pásztortáskatea vagy a cickafarkfűtea? Bővebb lenn.

Figyelt kérdés
Nagyon elhúzódik a mostani menstruációm, ami eddig nem volt jellemző rám, és sajnos nem úgy tűnik, hogy el akarna állni, ma reggelre még erősebb lett. Melyik a hatásosabb a vérzés csillapítására, elállítására, a pásztortáska, vagy a cickafark? Az internetes cikkekben mindkettőről írják, hogy jó ilyesmire. Itt a környezetemben egy egyén nagyon megijesztgetett azzal, hogy szerinte a cickafark még jobban felerősítheti a vérzést. Nem tudom, mit tegyek, tényleg van ilyen veszélye akármelyiknek is, hogy nem csökkenti, hanem tovább erősíti a vérzést, vagy ez hülyeség? Melyiket igyam?
2018. jún. 24. 18:09
 1/5 anonim ***** válasza:
A nőgyógyász...
2018. jún. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
El akarok menni nőgyógyászhoz, hogy elmondhassam egy orvosnak is ezt, de nekem egy kicsi faluból kell bebuszoznom a legközelebbi városba, amit ilyen erős vérzéssel nem tudok megcsinálni. Ha valahogy tudnám csillapítani a 9. napja tartó vérzést, az hatalmas segítség lenne. Nem azért írtam ki a kérdést, hogy 'megússzam' a nőgyógyászt, ha esetleg bárki ezt hinné. Valaki tudna válaszolni arra, ami a kérdésben van? Akinek van tapasztalata ezekről a teákról, az ne tartsa magában.
2018. jún. 24. 19:26
 3/5 anonim ***** válasza:
Tegyél be egy éjszakai betétet, aztán menj. Itt a tea szart sem ér. Én is falusi vagyok. 1 órát zötyögök a városig. Mindenhol van sztk, ahol aznap fogadnak, csak ki kell várni a sorodat.
2018. jún. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az erős menstruációs vérzést csillapító gyógynövények elsődlegesen a pásztortáska és a palástfű.

Másodlagos vérzéscsillapító, görcsoldó hatású növények az angelika, édesgyökér, apróbojtorján.


Persze nem szabad elfelejteni hogy ez egy tüneti kezelés, tehát a vérzés probléma kiváltó okára vissza kell térni. 

Azt javaslom, hogy mielőbb keress fel egy nőgyógyászt, aki választ tud adni a problémádra.


Üdv, egy egészségügyben dolgozó.

2018. jún. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Voltál együtt férfival? Mert simán lehet missed abortusz is. Tényleg készülj fel és holnap menj orvoshoz, de ha még tovább rosszabbodik, akár a mentő is szóba jöhet. Ha a terhesség kizárt, akkor is mindenképpen kell, hogy minél előbb orvos lásson.
2018. jún. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!