Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Normális dolog lenne ez a...

Normális dolog lenne ez a menstruációnál?

Figyelt kérdés
Mostanában tök fura lett a menstruációm. Addig 5 napig tartott, 1-2 nap erős, 3.gyengébb, ennek a végén kicsit még rákapcsolt, 4.gyenge és az 5.már csak kis barnás maszatolás. Mostanában viszont teljesen olyan, mintha kiesett volna mondjuk az első, erősebb nap. Voltam nőgyógyásznál, csinált utrahangot, azt mondta, hogy nem lát gondot. Kicsit alulműködik a pajzsmirigyem(5,2), de a házi szt nem kell kezelni,mert a T3, T4 jó. A nődoki szt 2,5 alatt normális. Szerinte nincs peteérésem minden ciklusban. Ez lehet a pajzsmirigy miatt valóban, mert nem találtam az anovulációs ciklusok okai között a hypothireosist. 33 vagyok, azt is hallottam többektöl, hogy a korral csökken a menstruáció mennyisége. Ciklusaim szabályosak, 29 naposak, néha 1-2 nap eltéréssel
2018. jún. 24. 22:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én 46 éves vagyok, és nem csökkent a korral a menstruációm. Ha az orvosok szerint minden ok, akkor nem kell aggódnod. Akkor neked ilyen. Én évek alatt sokszor vettem észre, hogy mindig változik valami menstruáció alatt.

Volt olyan év amikor 3 napig volt meg. Volt, hogy 6 napig. Volt olyan év amikor majd leszakadt a derekam így tudtam, hogy másnap megfog jönni. Volt olyan amikor semmit nem éreztem. Jelenleg mellfeszülés, bekeményedés, és mellfájdalom van.

2018. jún. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem nagyjából ugyanúgy alakult a 30-as éveim elején, ahogy leírtad. Akkor nem vizsgáltak pm-re, csak pár évvel később, nekem is enyhe alulműködés lett a diagnózis, ráadásul az autoimmun hátterű.

A két doki közül a nőgyógyászod az okosabb: hiába 4,5 jelenleg a felső határ, bizony az újabb kutatások szerint 2,5 a max.

A T3 és a T4 pedig akkor optimális, ha a felső félben/harmadban vannak.

Nagyon enyhe alulműködésre még valóban nem szoktak gyógyszert írni, vagy csak minimális adagot.

Ami viszont fontos lenne: megtudni, hogy mi okozza. Lehet jódhiány, szelénhiány, vagy a már említett autoimmun betegség. Kérdezd meg mielőbb a nőgyógyászodat (akár telefonon is, úgy gyorsabb), hogy ezekre ő tud-e beutalót adni a laborba (jódszint, szelénszint, és antiTPO - ez utóbbi egy ellenanyag, ez mutatja, hogy van-e autoimmun gyulladás). Nem tartom valószínűnek egyébként, inkább az endokrinológusok foglalkoznak ezzel - de közülük is csak kevés az igazán lelkiismeretes (mert a vizsgálatok meg drágák, pl. a jódszint 22 ezer körül van).

Szóval ha a nőgyógyász nemet mond, én inkább maszekban méretnék egy aTPO-t (az nálunk "csak" 2000 Ft), mert ha az magas, akkor teljesen más a felállás, mint egy sima alulműködésnél.

Úgyhogy szerintem ezt rendezd le mielőbb. Ha tényleg magas lesz, írj nyugodtan, megpróbálok segíteni.


A jelenlegi állapotodhoz pedig: kezdj el organikus szelént szedni (azaz szeleno-metionint), napi 200 mcg-ot - ez segíti a pm-működést (konkrétan a T4 hormon T3-má alakulását). 400-as E-vitaminnal és tetszőleges mennyiségű C-vitaminnal EGYÜTT vedd be, mert ezek segítik a szelén felszívódását.

És kezdj el sportolni valamit, a mozgás szintén emeli a T3 hormonok szintjét.


Ja, és nekem is csökkent a mennyiség (azóta is kb. folyamatosan), meg az időtartam is (most már csak 3 nap szokott lenni); ill. a ciklus pedig lerövidült, ami szintén hormonális, és elég gyakori (ezt egy védőnőtől tudom).

2018. jún. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséget! :) Ment a zöld kéz
2018. jún. 25. 08:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!