Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nektek hány nap után vagy...

Nektek hány nap után vagy mennyi idő után kezd kellemetlen lenni oda lent a szag?

Figyelt kérdés

2018. jún. 26. 15:25
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Mivel minden nap fürdök, így nincs szagom. Menzeszkor normális, hogy van, de fürdés után az is eltűnik.
2018. jún. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%

Nem szoktam megvárni hogy "szagom" legyen. Minden nap fürdök, ha egyik este nem érkezek lezuhanyozni akkor másnap reggel a kádban kezdem a napot.

Nem ajánlom az igénytelenséget, mert okozhat problémákat is. A szag pedig sem neked, sem másnak nem jó.

Menzeszkor is wc után áttörlöm magam nedves törlőkendővel.

2018. jún. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én nem azt mondtam hogy most igénytelen vagyok vagy ilyesmi , én is napi szinten mosom intim mosóval de nekem eltelik mondjuk fél óra aztán megint olyan mintha nem fürödtem volna,fertőzésem elvileg nincs az orvos azt mondta
2018. jún. 26. 15:40
 4/9 anonim ***** válasza:

ha kihagyom az esti fürdést, másnap reggel biztos, szóval kb. 1 nap

((bár ízlések és pofonok, mi a kellemetlen))

2018. jún. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
77%
Ha szellőzik, mondjuk bugyi nélkül vagyok egy pólóruhában otthon, vagy éjjel (meztelenül alszom), és nincs túl meleg, akkor nem büdösödik be. Ha nem szellőzik, akkor persze gyorsabban zajlanak a folyamatok. Háromféle szag keletkezik: a pisiszag, ami nem túl kellemes ugye, a combhajlat izzadságszaga, ami hasonlít a hónaljszaghoz, valamint a női nemi illat, amit pézsmának vagy mosusznak neveznek, és arra hívatott, hogy a férfiak nemi vágyát felkeltse. Ez utóbbi csöppet sem kellemetlen. :)
2018. jún. 26. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
64%
Simán lehet bakteriális vaginózis (ezt nem nagyon nézik itthon az orvosok) az oka, nekem is szokott lenni, amikor picit legyengül az immunrendszerem. Lehet kapni kúpokat a gyógyszertárban, amik segítenek helyreállítani a baktériumflórát. :)
2018. jún. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
normális tisztulási folyqamat része, hogy fél óra múlva újra úgy érzed, mintha nem mosakodtál volna, érdemes tidztasági betéte használni olyankor, de ne állandóan,
2018. jún. 28. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Túl jó a szaglásod, vagy erre vagy rácuppanva, és ha már nem a lemosó illatát érzed - amivel amúgy is vigyázni kell - kellemetlennek érzed. Amúgy minél többször használsz ilyen xarokat - ne tévesszen meg a reklám - annál inkább felborul az egyensúly odalent. Csak olyat használj, amit orvos javasol.
2018. jún. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha ez a szag halszagra emlékeztet, akkor gyanús, hogy bakteriális fertőzés áll a háttérben, viszont vannak életszakaszok, élethelyzetek, amikor természetes módon változik a hüvelyflóra, és nem feltétlenül kóros a megváltozott szag, illat, de azért szokatlan lehet a korábbihoz képest. Ilyenek pl. a hormonális változással járó állapotok (kamaszkor, terhesség stb.)


Semmiféle intim mosakodót nem javaslok használni, csak tiszta vizet, naponta 1-2-szer, menstruációnál naponta 2-4-szer.


Nekem jellemzően rendben van a flóra odalenn, de volt már, hogy kaptam egy makacs bakteriális fertőzést, amit mindenféle (orvosi) kezelések után végül a tejsavas+joghurtos irrigálás oldott meg. Élőflórás natúr joghurtot TISZTA eszközökkel lecsöpögtetni, a levére lesz szükség. Fél liter tiszta vízbe (forralt és kihűlt, vagy babavíz) 3 evőkanál joghurtlé + 1 evőkanál gyógyszertári tejsav (recept nélkül patikában olcsón kapható). Ezzel naponta 1-2 alkalommal 4-5 napon át irrigálni.

A joghurt jó, ha bio, de nem feltétel, fontos viszont, hogy valóban élőflórás legyen - sajnos nem mind az, amire rá van írva. Ha egy pohár tejbe beteszel egy evőkanál joghurtot, és abból néhány nap alatt joghurt lesz, és nem aludttej vagy büdös izé, akkor jó a joghurt. Ezt csak egyszer kell végigpróbálni a kedvenc joghurtjaiddal, utána már tudod, melyik márkát keresd.

Ja, és nem kefír, mert az gombákkal készül, hanem joghurt, mert azt tejsavbaktérium-kultúrával készítik.

2018. jún. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!